Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

RegioJet bude jazdiť autobusmi z Banskej Bystrice do Bratislavy

Súkromný vlakový dopravca RegioJet plánuje začať prevádzkovať nedotovanú diaľkovú autobusovú linku Banská Bystrica – Nitra – Bratislava a späť v pondelok 2. februára.

Ako oznámila spoločnosť, na trase bude jazdiť denne štrnásť spojov zhruba za polovičné ceny oproti súčasnosti. Banskobystrický samosprávny kraj v utorok udelil RegioJetu licenciu na prevádzkovanie autobusovej linky. „Týmto ďakujem pánovi županovi Mariánovi Kotlebovi, že jeho kraj rozhodol v súlade so zákonmi SR. Občania tak budú môcť jazdiť najluxusnejšími autobusmi v Európe za polovičné ceny aké platia dnes,“ uviedol majiteľ RegioJetu Radim Jančura.

RegioJet má pripravených osem nových autobusov Fun & Relax značky Irizar na podvozku Volvo, každý za 350 tis. eur. Žlté klimatizované autobusy s kapacitou 63 miest poskytnú cestujúcim servis so stevardom/stevardkou na palube, nápojmi, novinami a časopismi, ako aj wifi pripojením zadarmo. Sedadlá budú vybavené dotykovými obrazovkami, cestujúci budú mať k dispozícii vysielanie televízie, filmy, hry a rádio.

Bratislavský kraj vlani v novembri odmietol vydať licenciu RegioJetu na diaľkovú autobusovú linku Bratislava – Nitra – Banská Bystrica na základe nesúhlasného stanoviska Nitrianskeho kraja, resp. mesta Nitra. Dopravca tvrdil, že splnil všetky zákonné požiadavky pre získanie licencie, keďže súhlasil, že spoje z Bratislavy do Banskej Bystrice nebudú v súbehu s inou dotovanou autobusovou dopravou. RegioJet na znak protestu začiatkom tohto roku začal kampaň s 50 billboardami proti korupcii a klientelizmu v Bratislavskom a Nitrianskom kraji.

Zdroj: Netky.sk

Foto: Ilustračné, Internet