Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Qoros vstupuje do súťaže LA Design Challenge s konceptom Q: QorosQloud Qubed

Qoros, nový medzinárodný výrobca automobilov so sídlom v Číne, sa zúčastní súťaže LA Auto Show Design Challenge so svojim inovatívnym konceptom „Q: QorosQloud Qubed“.

Súťaž usporiadaná v rámci autosalónu v Los Angeles je výzvou pre medzinárodné automobilové dizajnérske Tímy, aby priniesli riešenia zmien vozidiel budúcnosti, ktoré sa v roku 2029 vďaka technológiám prepoja s ľuďmi a ich zmyslami. Víťaz súťaže vzíde z verejného hlasovania ľudí na facebookovej stránke LA Auto Show a cenu People´s Choice Award si odnesie to dizajnérske riešenie, ktoré získa najviac hlasov.

Súťažný projekt značky Qoros „Q: QorosQloud Qubed“ navrhnutý Jamie Barrettom, Aditya Mahajanom a Alex O’Brienom a ďalšími členmi dizajnérskeho Tímu Qoros, prináša štúdiu inteligentného, multidimenzionálneho asistenta personálneho manažmentu. Q sa prostredníctvom piatich zmyslov v priebehu určitého času dokáže od užívateľa učiť, pričom dynamický vzťah vodiča s vozidlom dokáže modelovať v podstate rovnakým spôsobom ako medziľudský vzťah, ktorý sa vyvíja a rastie v priebehu času.

Q je navrhnutý tak, aby sa naučil rozpoznať vkus svojho užívateľa, poznal jeho obľúbené reštaurácie, hudobné preferencie, pravidelné destinácie, priateľov, či rodinu a jeho všeobecné záujmy. Tieto znalosti si buduje a zdokonaľuje po celú dobu užívania vozidla, pričom Q sa o svojom majiteľovi dozvedá každý deň viac. Q je navrhnutý pre maximálnu bezpečnosť tak, aby bol schopný určiť, kedy je pozornosť vodiča narušená alebo jazdí nezodpovedne, vtedy rýchlo prepne do režimu autonómnej jazdy.
Tim Pilsbury, dizajnérsky riaditel Qoros z dizajnérskej kancelárie značky v Šanghaji pri tejto príležitosti uviedol: „Sme mimoriadne hrdí na to, že sa tento rok zúčastňujeme súťaže LA Auto Show Design Challenge. V súčasnosti a v reálnom svete používame v našom aktuálnom modelovom portfóliu revolučné technológie inovatívnych služieb pripojenia QorosQloud, takže pre nás bolo skutočne veľmi vzrušujúce pozrieť sa o 15 rokov dopredu a predstaviť ďalší vývojový stupeň našej inovatívnej platformy QorosQloud. Koncept Q: QorosQloud Qubed stelesňuje inteligentné futuristické rozhranie človek vs stroj v budúcnosti, prepájajúc auto so zmyslami vodiča s cieľom vytvoriť dokonalé prepojenie jazdy a zákazníckej skúsenosti“.

Verejnosť môže za svoj preferovaný dizajnérsky projekt hlasovať raz denne a to až do 20. novembra 2014 prostredníctvom facebookovej stránky LA Auto Show Design Challenge: https://www.facebook.com/LosAngelesAutoShow?fref=ts

QorosQloud Qubed LA Design 2 QorosQloud Qubed LA Design 3 QorosQloud Qubed LA Design 4 QorosQloud Qubed LA Design 5 QorosQloud Qubed LA Design

Zdroj: Transservice/qorosauto.sk

Foto: qorosauto.sk