Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Prvý autobus Scania Irizar i6s na Slovensku bude jazdiť pre SAD Dunajská Streda

Scania Irizar i6s je nový model od španielskeho výrobcu autobusových nadstavieb Irizar, ktorý je poháňaný podvozkami Scania. Táto kombinácia je dlhé roky u zákazníkov veľmi obľúbená. Jej komfort si teraz môžu vyskúšať cestujúci spoločnosti SAD Dunajská Streda.

„Páči sa nám nielen dizajn tohoto autobusu, ale hlavne zapadá presne do portfólia našich služieb. Využívať ho budeme na zájazdovú dopravu,“ hovorí predseda predstavenstva SAD Dunajská Streda a.s. Ing. Michal Humeník.

Zástupca riaditeľa spoločnosti, Ing. Miloslav Homola, dodáva ďalšie dôvody, ktoré viedli ku kúpe tohoto autobusu: „Máme na značku Scania dobré referencie a spoliehame sa na ich technickú kvalitu.“ Spoločnosť SAD Dunajská Streda už totiž má vo svojom vozidlovom parku 16 autobusov Scania Interlink, ktorými zaisťuje zmluvnú dopravu zamestnancov spoločnosti Volkswagen.

„Jednoznačne sa v poslednej dobe zvyšujú nároky cestujúcich a my na to musíme reagovať,“ hovorí Homola.

„Model i6s je navrhnutý tak, aby uspokojil i náročných cestujúcich. Má luxusné sedadlá, ktoré sú výsuvné do uličky a ďalej napríklad dvojité zasklenie okien s extra tónovaním,“ vymenováva výhody pre cestujúcich Michal Liška, predajca autobusov Scania Slovakia.

Výhody nového modelu i6s pocítia nielen cestujúci, ale zaznamenajú ho tiež sami vodiči a správcovia vozidlových parkov. Autobus Scania Irizar i6s je napríklad vybavený tiež extra komfortným sedadlom vodiča – Isri, oddelenou klimatizáciou, nezávislým kúrením, Bi-LED svetlometmi, cúvacou kamerou, HMI systémom pre ovládanie funkcií autobusu a dotykovou obrazovkou s integrovanou navigáciou, asistentom pre jazdu v pruhoch, telematickou jednotkou Scania, chladničkou v palubnej doske, a pod.

„Zatiaľ mám od vodičov len pozitívne reakcie. Pokiaľ sa to v budúcnosti nič nezmení, zvažujeme nákup ďalších autobusov značky Scania,“ dodáva Humeník.

„SAD Dunajská Streda je náš významný zákazník. Vážime si jeho dôvery a veríme, že naša spolupráca bude pokračovať k vzájomnej spokojnosti i naďalej,“ hodnotí doterajšiu spoluprácu spoločnosti Scania Slovakia so SAD Dunajská Streda Michal Liška.

 

Zdroj: Scania/Transservice

Foto: Scania