Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Projekt na zlepšenie parkovacích miest pre nákladné vozidlá v EÚ

IRU sa pripája k zavedeniu bezpečných parkovacích oblastí v EÚ a vyzýva k zlepšeniu parkovacej infraštruktúry, aby bolo umožnené rešpektovanie pravidiel odpočinku počas jazdy.

Matthias Maedge, vedúci práce IRU v Európe, povedal: ,,V Bruseli prebiehajú diskusie o budúcnosti jazdenia a o pravidlách na odpočinok počas jazdenia s otázkou dostupnosti bezpečných parkovacích miest pre vodičov nákladných vozidiel. Musíme sa uistiť, že vodičom sú poskytnuté primerané podmienky pred uplatnením pravidiel. Iniciatíva komisie je v tomto smere dobrým krokom  a sme radi, že môžeme byť jej súčasťou.“

Databáza parkovacích oblastí v 40 krajinách sveta je dostupná na webovej stránke TRANSPark. Tá sa bude používať v rámci štúdie k vybudovaniu uceleného prehľadu súčasných parkovacích oblastí pre nákladné vozidlá v Európe. Táto aplikácia taktiež uvádza dostupné zariadenia pre vodičov v daných parkovacích areáloch. Podľa tejto analýzy bude odporučený spoločný systém udeľovania certifikátov na základe bezpečnostnej úrovne parkoviska.

Zdroj: Transservice/IRU

Foto: IRU