Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Presvedčivé víťazstvo úžitkových vozidiel Daimleru

Každý rok organizuje vydavateľstvo ETM pre čitateľov svojich špecializovaných magazínov Fernfahrer, lastauto omnibus a trans aktuell anketu na témy „Najlepšie úžitkové vozidlá“ a „Najlepšie značky“. Tentoraz sa ankety zúčastnilo 8 430 čitateľov. To je približne o 1 000 čitateľov viac ako v uplynulom roku. Vozidlá značky Mercedes-Benz sa presadili vo všetkých kategóriách, v ktorých nastúpili. Je to najlepší výsledok za posledných päť rokov – presvedčivý rekord.

„Výsledok voľby čitateľov nás veľmi teší. Skutočnosť, že naše výrobky a služby aj tento rok dokázali presvedčiť odborne znalé publikum opäť v takej miere, je veľkolepým potvrdením výkonov našich pracovníkov. Súčasne nás tento úspech motivuje k tomu, aby sme naše vozidlá a služby ustavične naďalej zlepšovali v prospech zákazníkov,“ hovorí Wolfgang Bernhard, v predstavenstve Daimler AG zodpovedný za divíziu Daimler Trucks & Buses.
Atego, Antos, Actros a Arocs značky Mercedes-Benz víťazia na celej čiare

V kategórii transportérov/nákladných motorových vozidiel do 7,5 ton vyhlásili čitatelia za víťaza Mercedes-Benz Atego. Ideálne nákladné motorové vozidlo v ľahkej až stredne ťažkej distribučnej preprave patrí medzi najžiadanejšie konštrukčné rady úžitkových vozidiel Mercedes-Benz a už viac ako 15 rokov je lídrom trhu v tomto segmente v Európe.

Za najlepší distribučný nákladný automobil bol zvolený Mercedes-Benz Antos. Vo výrobnom programe nákladných motorových vozidiel značky Mercedes-Benz je Antos expertom na použitie v ťažkej distribučnej preprave od 18 ton. Svojou ponukou šiestich voliteľných variantov kabíny vodiča, ako aj na špecifický účel optimalizované prevodové stupne prevodovky a stáleho prevodu zadnej nápravy je Mercedes-Benz Antos špeciálne zameraný na požiadavky v tomto segmente a ponúka vodičovi mimoriadne ergonomické a prehľadné pracovisko.

Mercedes-Benz Actros svojim opakovaným víťazstvom dokazuje, že je naďalej číslom jeden v diaľkovej preprave. S automatizovaným radením Mercedes PowerShift 3, starostlivo vypracovanou aerodynamikou a predvídavým tempomatom je ukážkovým príkladom celkovej hospodárnosti a efektívnosti. Pravidelne to dokazuje v takzvaných Fuel Duels, v ktorých sa porovnáva s vozidlami konkurencie. Mercedes-Benz Actros dokázal zvíťaziť v 90 percentách z viac ako 1 000 doteraz uskutočnených Fuel Duels v celej Európe. Jeho spotreba bola v priemere o 10 percent nižšia. Od uvedenia na trh koncom roka 2011 deň čo deň plní svoje úlohy už viac ako 45 000 nových Actrosov značky Mercedes-Benz, s jazdným výkonom až 800 000 km.

V kategórii sklápačov do 32 ton si víťazstvo zaistil Mercedes-Benz Arocs. Vďaka nízkym nákladom na údržbu a servis vyniká tento výkonný stavebný expert vysokou hospodárnosťou. Robustné motory BlueTec 6 s vysokou životnosťou, dostupné v 16 výkonových stupňoch, umožňujú Arocsu optimálne zvládať každú z jeho rôznych úloh. Odnedávna je Arocs značky Mercedes-Benz k dispozícii aj s hydraulickým prídavným náhonom, ktorý mu umožňuje ešte väčšiu flexibilitu pri plnení svojich úloh na cestách a stavbách.

Štyri ceny aj pre autobusy značky Mercedes-Benz

Výborný výsledok u čitateľov dosiahli aj autobusy značky Mercedes-Benz. V kategórii midibusov zvíťazil Mercedes-BenzTourismo. Najviac predávaný autobus aj po viac ako 20 rokoch svojej histórie posúva latky vyššie v oblastiach bezpečnosť a dizajn. Model Tourismo značky Mercedes-Benz je k dispozícii v siedmich základných modeloch a početných individuálnych možnostiach výbavy.

Za najlepší mestský linkový autobus čitatelia opäť vyhlásili Mercedes-Benz Citaro. Držiteľ „Green Bus Award 2014“ presviedča dynamikou, ako aj úspornosťou a je najviac vyrábaným autobusom značky Mercedes-Benz všetkých čias. Model Citaro značky Mercedes-Benz sa dokázal oproti konkurencii presadiť aj v kategórii medzimestských autobusov.

Model Travego značky Mercedes-Benz získal cenu za najlepší cestovný autobus so zvýšenou podlahou. Každá generácia prémiového zájazdového autobusu už takmer tradične posúva latku vyššie v bezpečnostnej technike. V uplynulom roku bol Mercedes-Benz Travego prvý autobus so systémom Active Break Assist 3 a dokázal tak automaticky spustiť brzdenie naplno aj v prípade zistenia stojacej prekážky. Potvrdil tak svoju povesť: žiaden iný autobus na svete nie je bezpečnejší.

Model Sprinter značky Mercedes-Benz naďalej hľadá seberovného

Už 19. raz za sebou zvíťazil Sprinter značky Mercedes-Benz, ktorý bude mať tento rok svoje 20. narodeniny, v kategórii Transportér do 3,5 ton. Je na čele nielen vo voľbe čitateľov. Sprinter je považovaný za predchodcu asistenčných a bezpečnostných systémov: od roku 1995 je sériovo vybavený protiblokovacím systémom ABS a od roku 2002 elektronickým systémom stabilizácie ESP®. V roku 2013 pribudol asistent jazdy pri bočnom vetre a na želanie asistent sledovania odstupu od vozidla idúceho vpredu a asistent sledovania mŕtveho uhla.

Na oslavu svojho 20. výročia je tento priekopník bezpečnosti od júna 2015 k dispozícii v exkluzívne vybavenej osobitnej edícii „Edition Sprinter“. „Edition Sprinter“ je limitovaná na 2 000 exemplárov a predávať sa v 19 európskych krajinách.

CharterWay a TruckWorks z dielne Mercedes-Benz sú „Najlepšie značky“

Už deviaty raz za sebou zvíťazil poskytovateľ služieb v oblasti úžitkových vozidiel Mercedes-Benz CharterWay v oblasti nájom a lízing úžitkových automobilov. Bez ohľadu na to, či transportér, ťahač návesov, kompletná súprava, vozidlo na zber odpadu alebo stavebné vozidlo, rozmanitosť ponuky vozidiel na prenájom vo vozovom parku CharterWay presahujúca 8 000 jednotiek vždy ponúka riešenie na mieru. V závislosti od potreby si možno vozidlo prenajať už na 24 hodín, alebo na týždne alebo mesiace na niektorej zo 75 pobočiek v celom Nemecku. CharterWay ponúka vhodné riešenie aj pre prepravné spoločnosti s veľkou logistikou: v prípade programu LogistikPartner si CharterWay a logistická spoločnosť v rámci strategického partnerstva stanovia určité typy vozidiel, ako aj podmienky financovania a predmety nájmu, z ktorých si prepravná spoločnosť vyberie najvhodnejší produkt.

Aj servisná značka TruckWorks, ktorá tento rok oslavuje svoje päťročné výročie, získala už piaty raz za sebou cenu v rubrike Služby pre nákladné vozidlá a trailery. TruckWorks je symbolom najvyššej kompetencie v oblasti služieb pre úžitkové vozidlá a v 100 prevádzkach po celom Nemecku ponúka kompletný servis pre transportéry, nákladné motorové vozidlá, prívesy, návesy a rozšírenia, zástavby a nadstavby z jednej ruky. Komplexné portfólio služieb zahŕňa okrem iného údržbu, opravy, čistenie a ošetrovanie, ako aj opravy karosérie a laku. Aby bolo možné ponúkať túto službu v plnom rozsahu, TruckWorks spolupracuje s 29 renomovanými partnermi z oblastí prívesov, nadstavieb, náprav, brzdových systémov, zdvíhacích čiel a chladiacich agregátov.

v. li.: Andre Girnus, Alexander Willhardt, Stefan Buchner, Ulrich Bastert, Dr. Wolfgang Bernhard, Sven Ennerst, Hartmut Schick, Till Oberwörder, Roland Zey

 

1/ Zľava doprava: André Girnus, obchodný riaditeľ CharterWay GmbH, Alexander Willhardt, vedúci služieb zákazníkom & náhradné diely pre nákladné vozidlá Mercedes-Benz, Stefan Buchner, vedúci Mercedes-Benz nákladné vozidlá, Ulrich Bastert, vedúci odbytu, marketingu a služieb Mercedes-Benz nákladné vozidlá, Dr. Wolfgang Bernhard, člen predstavenstva Daimler AG zodpovedný za divízie Daimler Trucks a Daimler Buses, Sven Ennerst, vedúci vývoja a svetového nákupu divízie Daimler Trucks, Hartmut Schick, vedúci divízie Daimler Buses, Till Oberwörder, vedúci odbytu, marketingu a popredajných služieb divízie Daimler Buses, Roland Zey, vedúci riadenia odbytu divízie Mercedes-Benz Vans

Gesamtwertung: Reisehochdecker, v. li.: Thomas Rosenberger, Dr. Wolfgang Bernhard, Daimler AG, Alexandra von Lingen

2/ Dr. Bernhard, člen predstavenstva Daimler AG zodpovedný za divízie Daimler Trucks a Daimler Buses, s Thomasom Rosenbergerom, šéfredaktorom magazínu Fernfahrer und lastauto omnibus

Zdroj, foto: Daimler