Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Premiéra – prvá oficiálna fotografia a video modelu UX, prvého mestského kompaktného crossoveru značky Lexus

Netrpezlivo očakávaný mestský kompaktný crossover Lexus UX vychádza z utajenia a predstavuje sa na prvej oficiálnej fotografii a vo videoklipe zverejnených ešte pred jeho svetovou premiérou, ktorá sa uskutoční 6. marca na tohtoročnom medzinárodnom autosalóne v Ženeve.

Tieto prvé zábery odhaľujú odvážny a štýlový dizajn modelu UX, ktorý kombinuje mohutnú karosériu s kompaktným zovňajškom. Jeho zaradenie medzi crossovery podčiarkujú robustné blatníky, boky a vysoká okenná línia, pod povrchom sa však ukrýva úplne nová platforma, ktorá dodáva karosérii modelu UX mimoriadnu tuhosť a zároveň zaručuje nízke ťažisko, vďaka čomu sa vozidlo vyznačuje výbornou ovládateľnosťou na úrovni hatchbacku.

Kabína poskytuje kokpit s maximálnym zameraním na vodiča, rozľahlý a prívetivý priestor pre pasažierov a suverénny vyvýšený výhľad na cestu. UX bude vďaka svojmu odvážnemu dizajnu, špičkovému remeselnému spracovaniu a nápaditým technológiám mimoriadne príťažlivým vstupným modelom k luxusnej značke v dynamickom a rastúcom segmente trhu.

Tlačová konferencia spoločnosti Lexus, ktorej sa zúčastní nový riaditeľ spoločnosti Lexus Europe Pascal Ruch a hlavná konštruktérka modelu UX Čika Kako, sa bude konať 6. marca o 10:00 v stánku spoločnosti Lexus v hale č. 4 na výstavisku Palexpo

 

Zdroj: Transservice/Lexus

Foto: Lexus/YouTube