Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Predstavte si, že vždy idete v správnom pruhu

Netrpezlivo očakávaný nový stopercentný elektromobil #Nissan #LEAF bude vybavený najmodernejšou technológiou ProPILOT umožňujúcou autonómnu jazdu v jednom diaľničnom pruhu. Táto technológia, obsluhovaná dotykom jediného tlačidla, bude ovládať smer jazdy, akceleráciu a brzdenie pri jazde v jednom diaľničnom pruhu, a bude tak pomáhať vodičom vo veľmi hustej premávke alebo pri dlhom dojazde.

V nasledujúcich rokoch bude technológia Nissan ProPILOT postupovať na stále vyššie úrovne autonómie, kým nebude systém schopný samostatnej jazdy na mestských križovatkách. Vývoj technológie ProPILOT, ktorej cieľom je zaistiť väčšiu bezpečnosť a potešenie z jazdy, je súčasťou projektu Inteligentnej mobility spoločnosti Nissan. Ten má zmeniť spôsob, akým sa autá riadia, poháňajú a integrujú do spoločnosti.

Gareth Dunsmore, riaditeľ divízie elektromobilov v spoločnosti Nissan Europe, uvádza: „Nový Nissan LEAF, dokonalé stelesnenie koncepcie Inteligentnej mobility Nissan, bude tým najvyspelejším elektromobilom dostupným na súčasnom trhu. Pridanie revolučnej technológie ProPILOT do nového Nissanu LEAF je neoceniteľným krokom na realizáciu mnohých prínosov elektromobilov a vytvorenie čistejších miest s plynulejšou dopravou pre budúce generácie.“

Nový Nissan LEAF s technológiou ProPILOT bude už čoskoro uvedený do predaja. Ak chcete dostávať najnovšie informácie, sledujte hashtag #ElectrifytheWorld.

 

Zdroj: Transservice/Nissan

Foto: Nissan