Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Predstavte si, že parkovanie je hračkou

Spoločnosť Nissan dnes potvrdila, že prichádzajúci nový Nissan LEAF bude prvým vozidlom v globálnej produktovej ponuke tejto automobilky, ktoré bude vybavené technológiou ProPILOT Park. Táto technológia pomáha vodičom pri parkovaní tým, že automaticky navádza vozidlo do parkovacieho miesta.

Technológia ProPILOT Park oslobodzuje vodiča od jednej z najúmornejších a občas aj najnáročnejších úloh pri riadení. Dáva vám istotu, že v akejkoľvek situácii dokážete perfektne zaparkovať.

Sonary a kamery nového Nissanu LEAF ľahko navedú vozidlo do pozdĺžneho alebo šikmého parkovacieho miesta alebo do priečneho stojiska, či už dopredu alebo zacúvaním, a to stlačením jediného tlačidla. Vodič sleduje priestor okolo vozidla a v prípade potreby pribrzdí. Táto technológia sa dokáže prispôsobiť aj tým najtesnejším parkovacím miestam.

Technológia – parkovanie jedným dotykom, predstavuje ďalší míľnik v rámci záväzku spoločnosti Nissan zavádzať vyspelé technológie, pomáhajúce vodičom, do sériovo vyrábaných vozidiel. Vývoj technológií ProPILOT, ktorých cieľom je zaistiť väčšiu bezpečnosť a potešenie z jazdy, je súčasťou projektu Inteligentnej mobility spoločnosti Nissan. Tá má zmeniť spôsob, akým sa autá riadia, poháňajú a integrujú do spoločnosti.

Uvedením vozidla LEAF na trh, svetovo prvého sériovo vyrábaného elektromobilu, sa spoločnosť Nissan stala priekopníkom v oblasti elektromobilov. V súčasnosti je Nissan LEAF najpredávanejším elektromobilom sveta a do dnešného dňa sa predalo viac ako 270 000 vozidiel Nissan LEAF.

 

Zdroj: Transservice/ Nissan

Foto: Nissan