Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Predaj BMW vzrástol, na post svetovej jednotky však smeruje Mercedes

Nemecký výrobca luxusných áut BMW zvýšil v novembri predaj vozidiel rovnomennej značky takmer o 6 %, svetovou jednotkou v tomto segmente však za rok 2016 bude pravdepodobne konkurenčný Mercedes-Benz.

Spoločnosť BMW uviedla, že v novembri predala 177.740 vozidiel rovnomennej značky. Oproti novembru minulého roka to predstavuje rast o 5,9 %. Novembrový predaj zvýšil celkový počet predaných áut značky BMW od začiatku roka na vyše 1,824 milióna.

Na porovnanie, predaj osobných áut automobilky Mercedes-Benz vzrástol v novembri medziročne o 12,7 % na 182.602. Predaj za 11 mesiacov tak dosiahol takmer 1,894 milióna vozidiel.

Za minulý rok predala automobilka BMW 1,91 milióna vozidiel rovnomennej značky, keď predaj potiahol najmä zvýšený dopyt po športovo-úžitkových vozidlách ako X5. BMW si tak už 11. rok po sebe udržala titul svetovej jednotky v oblasti luxusných áut.

Tento rok ju však podľa všetkého z prvej priečky vytlačí automobilka Mercedes-Benz, ktorá spadá pod koncern Daimler. Tá vlani predala 1,87 milióna vozidiel a skončila na 2. mieste. Na 3. pozícii sa umiestnila spoločnosť Volkswagen, ktorá predala celkovo 1,8 milióna luxusných vozidiel Audi.

Zdroj, foto: Netky.sk