Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Požiadajte o preplatky na mýte v Nemecku. Pomôžeme Vám ich získať späť!

Nemecko v rozpore s európskym právom požadovalo po jednotlivých platcoch mýta za nákladné vozidlá (nad 7.5T) o 4-5% vyššiu sumu, pretože započítavali do výšky mýta nielen náklady na prevádzku komunikácie, ale aj náklady na dopravnú políciu. Každá spoločnosť, ktorá v Nemecku platila mýto od roku 2005 do dnes, by mala mať podľa uvedeného rozhodnutia nárok na vrátenie preplatku zo zaplateného mýta.  Každý, kto zaplatil nemecké mýto, má nárok na vrátenie minimálne časti mýta zaplateného v rokoch 2017 až 2020, ktoré vychádzalo z nákladov na dopravnú políciu. Sumy žiadostí o vrátenie môžu byť okolo 4% zaplateného mýta alebo viac.

  • V spolupráci s renomovanou advokátskou kanceláriou sa zaistilo, že nemecká spoločnosť Toll Collect, ktorá je zodpovedná za vyberanie mýta v Nemecku, najneskôr do 12.12.2020 sprístupní všetkým zaregistrovaným dopravcom výpisy s uhradeným mýtom od roku 2017.
  • Pre sprístupnenie výpisov sa musíte prihlásiť do klientskej zóny na webových stránkach spoločnosti Toll Collect. Prihlásenie Vám musí Toll Collect aktivovať a táto aktivácia trvá až 2 dni, preto Vás prosíme aby ste sa prihlásili čo najskôr, aby bolo možné 12. 12. 2020 dané výpisy bez problémov stiahnuť.
  • Tieto výpisy sú dostatočnými podkladmi pre uplatnenie nároku a keď nám ich zašlite, nebude potrebné zasielať žiadne ďalšie podklady. Ak výpis z webovej stránky nebudete môcť obstarať, poprosíme Vás o zaslanie faktúr (prípadne výziev na zaplatenie). V takom prípade budú tieto faktúry potrebné na uplatnenie Vášho nároku.

Akonáhle obdržíme informáciu, že výpisy sú dostupné, budeme Vás o tomto informovať.

S ohľadom na vyššie uvedené Vás preto žiadame o prípadné prihlásenie do klientskej zóny a následné získanie daných výpisov z portálu Toll Collect.

Hoci sa kauza mýta týka dlhšieho časového obdobia, aktuálne apelujeme, aby ste sa zamerali predovšetkým na rok 2017, a to z dôvodu možného premlčania nároku. Z rovnakého dôvodu je nutné nám zaslať všetky potrebné podklady aspoň na rok 2017 do 14.12.2020. 

Upozornenie: Podklady za obdobie 2017-2020 potrebujeme pre riadne uplatnenie Vášho nároku dostať najneskôr 14.12.2020. 

Podklady nám prosím zasielajte na erika.malova@transservice.sk

V prípade potreby sme Vám plne k dispozícii a radi odpovieme na Vaše otázky.

Mobil: +421 (0) 918 426 863  alebo : +421 (0) 902 624 876