Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Potetované MINI & Tetovanie je umenie a zaslúži si knihu

Tetovanie vyvoláva rôzne emócie – pre niektorých to je symbol väzníc alebo namorníkov, pre iných druh umenia.

Druhý pohľad preferujú aj Ivan Kasaj a Karol Mruškovič z nakladateľstva Covenant Publishing a značka MINI, ktorí prinášajú ojedinelú publikáciu o tetovaní na Slovensku s názvom Tattoo Portraits Slovakia.

“Tetovanie je už dlho naša vášeň a po knižkách o ilustrácii, grafike a fotografii to bola jasná voľba. Chceli sme zbúrať tabu o tejto téme a predstaviť širokej verejnosti tetovanie v inom svetle. Našou snahou bolo v spolupráci so skvelými fotografmi priniesť inšpirácie prostredníctvom autentických príbehov zaujímavých ľudí s originálnymi tetovaniami. Práve preto sme si pri tvorbe tejto knihy vybrali ako editora Kamila Aujeského, ktorý sa v tejto téme cíti ako doma,” hovorí Ivan Kasaj.

Kniha inšpirujúcimi príbehmi a sugestívnymi fotografiami predstavuje takmer 3O rôznych prístupov k fenoménu tetovania a odhaľuje tak krásnu rozmanitosť. Je tak zaujímavým pohľadom na tetovanie očami fotografov.

Michael Kordys, generálny manažér BMW Group Slovakia pod ktorú značka MINI patrí dodáva: “Keď chcete byť iný tetovanie a MINI je ideálne riešenie. Je to riešenie, ktoré je kozmopolitné, bez hraníc, zrozumiteľné prakticky každému. Je to strategické rozhodnutie na celý život a jasný symbol okolitému svetu. MINI a tetovanie sú prakticky dve blízke subkultúry. Slovensko nevinímajúc. A aby sme túto myšlienku umocnili, „otetovali“ sme jedno MINI Countryman, ktoré bude predstavené aj na krste knihy o tetovaní…“.

Verejný krst publikácie Tattoo portraits Slovakia sa uskutoční v industriálnom priestore showroomeu Kabinet na Račianskej 23 v Bratislave dňa 23. júla o 19.00 a bude spojený s koncertom kapely Rockefellas, exkluzívnym live tetovaním známeho žilinského štúdia Bodliak a súťažou o zapožičanie MINI.

“Tetovania sú formou výpovede o sebe samom a vo všeobecnosti sú dosť osobné. Táto kniha je skvelou príležítosťou dozvedieť sa viac o tomto druhu umenia a o príbehoch, ktoré sa skrývajú za kérkami – bez predsudkov,” hovorí Jared Acquaro, krstný otec knihy a autor blogu A Poor Man’s Millions.

Covenant Publishing je vydavateľstvo z Trnavy, ktoré má za sebou už 3 úspešné knihy, ktoré pomohli zviditeľniť sa mladým talentom zo Slovenska v oblasti grafického dizajnu, ilustrácií a fotografie.

Fotogaléria:

P90155849_lowRes

P90155845_lowRes

P90155846_lowRes

P90155847_lowRes

P90155848_lowRes

Zdroj: Transservice, bmw

Foto: bmw