Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Polročné rekordy odbytu a obratu Daimleru s pokračovaním

Počas prvého polroku 2017 dosiahol koncern Daimler (burzové označenie DAI) oproti rovnakému obdobiu vlani výrazné zvýšenie odbytu na 822,5-tisíca osobných a úžitkových motorových vozidiel (+8 %), obratu na 41,2 miliardy eur (+7 %) a hodnoty EBIT na 3,7 (z vlaňajších 3,3) miliardy eur – pri mierne zvýšenom hospodárskom výsledku 2,5 miliardy eur. Na polročné rekordy odbytu, obratu a EBIT Daimleru nadviažu podľa očakávaní výrazne lepšie výsledky Daimleru za celý rok 2017.

„Máme za sebou vynikajúci druhý štvrťrok. Naša stratégia zaberá. Určili sme si ambiciózne ciele. A tieto ciele dosahujeme – odbytom a ziskovosťou.“ Konštatuje Dr. Dieter Zetsche, predseda predstavenstva Daimler AG a vedúci divízie Mercedes-Benz Cars.

K podstatnému zvýšeniu hospodárskeho výsledku (druhý štvrťrok i celý polrok bol najlepším v jej histórii) divízie Mercedes-Benz Cars koncernu Daimler prispel okrem iného pozitívny vývoj odbytu novej Triedy E a modelov SUV. Výrazné nárasty očakáva divízia Mercedes-Benz Cars aj v rámci celého roku 2017. Divízie Daimler Buses a Daimler Financial Services zasa prognózujú výrazne vyššie tržby, divízia Mercedes-Benz Vans pritom kalkuluje s miernym nárastom obratu a divízia Daimler Trucks zasa predpokladá, že tohto roku dosiahne mierne zvýšenie obratu nad úroveň z predchádzajúceho roka.

Na základe očakávaného vývoja trhu a aktuálnych odhadov jednotlivých divízií Daimler počíta s tým, že EBIT koncernu sa v roku 2017 výrazne zvýši.

Na dosiahnutie náročných cieľov rastu v roku 2017 ešte viac porastú už doposiaľ veľmi vysoké hmotné investície, ktoré sa v predchádzajúcom roku vyšplhali na 5,9 miliardy eur. Výdavky na výskum a vývoj dosiahli v prvom polroku 4,3 mld. eur (v predchádzajúcom roku 3,6 mld. eur).

 

Zdroj: Transservice/Daimler

Foto: Daimler