Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Polícia upozorňuje: Most v Medveďove spájajúci Slovensko a Maďarsko pre opravu zatvoria na viac ako mesiac

Motoristi jazdiaci cez most v Medveďove spájajúci Slovensko a Maďarsko budú musieť od utorka až do polovice októbra používať inú trasu. Most budú od utorka 6. septembra až do 14. októbra opravovať a úplne ho uzavrú. Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, vyznačené obchádzkové trasy povedú z Bratislavy, Komárna, Štúrova a Šiah.

Peší a cyklisti majú počas uzávierky smerom od Veľkého Medera do Györu k dispozícii chodník vpravo, v opačnom smere je prechod uzavretý. Oprava mosta ovplyvní aj medzištátnu autobusovú linku SAD Dunajská Streda. Spoj je oddnes do 30. októbra na trase Dunajská Streda – Veľký Meder – Györ a Veľký Meder – Györ zrušený.

Motoristi môžu na obchádzku konkrétne z Bratislavy využiť cestu I/2, diaľnicu D2 smerujúcu na hraničný priechod Rusovce – Rajka alebo Čunovo – Rajka. Vodiči áut s hmotnosťou do 20 ton idúci z Komárna budú môcť v smere na hraničný priechod Komárno – Komárom využiť cestu I/64. Zo Štúrova sa pre osobnú dopravu odporúča cesta I/63 v smere na hraničný priechod Štúrovo – Ostrihom a zo Šiah cesta I/66 vedúca na hraničný priechod Šahy – Parassapusta.

Zdroj, foto: Netky.sk