Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Polícia povolila dojazd pre nákladné vozidlá počas najbližších sviatkov

Prezídium Policajného zboru (PZ) povolilo na najbližšie sviatky, konkrétne pondelok 29. augusta, štvrtok 1. septembra a štvrtok 15. septembra, všeobecnú výnimku pre všetky nákladné vozidlá na ich dojazd na územie Slovenska. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová.

„Výnimka platí pre všetky nákladné vozidlá na diaľniciach, rýchlostných cestách, cestách I. triedy a na cestách pre medzinárodnú premávku prichádzajúce na územie Slovenskej republiky zo susedných štátov, ktorých cieľ cesty (napríklad stanovište vozidla alebo miesto vykládky) je na území Slovenskej republiky,“ uviedla Baloghová.

Ak si to však bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky vyžiada, policajt bude aj napriek tejto výnimke oprávnený zakázať vodičovi jazdu na nevyhnutne potrebný čas alebo mu prikázať smer jazdy.

Podľa zákona majú nákladné vozidlá práve v dni pracovného pokoja zákaz jazdy na určených cestách. „Niektorí vodiči nákladnej dopravy sa práve v tieto dni vracajú k rodinám po namáhavej práci počas týždňov strávených na cestách mimo domova,“ povedala Baloghová s tým, že polícia vyšla v ústrety vodičom nákladných vozidiel a povolila výnimku na ich dojazd na územie Slovenska.

 

Zdroj,foto: Netky.sk