Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Polícia povolila dojazd pre nákladné vozidlá počas 5. júla

Prezídium Policajného zboru povolilo na utorok 5. júla 2016 všeobecnú výnimku pre všetky nákladné vozidlá na ich dojazd na územie Slovenska. TASR informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová.

„Výnimka platí pre všetky nákladné vozidlá na diaľniciach, rýchlostných cestách, cestách I. triedy a na cestách pre medzinárodnú premávku, prichádzajúce na územie Slovenskej republiky zo susedných štátov, ktorých cieľ cesty (napríklad stanovište vozidla alebo miesto vykládky) je na území Slovenskej republiky,“ uviedla Baloghová.

Ak si to však bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky vyžiada, policajt bude aj napriek tejto výnimke oprávnený zakázať vodičovi jazdu na nevyhnutne potrebný čas alebo mu prikázať smer jazdy.

Podľa zákona majú nákladné vozidlá počas dňa pracovného pokoja zákaz jazdy na určených cestách. „Aby sa nákladné autá nehromadili v blízkosti štátnej hranice Slovenskej republiky s okolitými krajinami, v ktorých uvedený deň nie je vyhlásený za štátny sviatok, polícia vyšla v ústrety vodičom nákladných vozidiel a povolila výnimku na ich dojazd na územie Slovenska,“ dodala Baloghová.

 

Zdroj, foto: Netky.sk