Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Polícia posilňuje pre sviatky kontrolu na cestách a v okolí cintorínov

Policajti zavádzajú pre blížiace sa sviatky bezpečnostné opatrenia. V dňoch od 31. októbra do 2. novembra dohliadnu na situáciu v okolí cintorínov a obchodných centier.

Chcú zamedziť krádežiam a nerešpektovaniu verejného poriadku. TASR o tom informovala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová.

„Pre bezpečnosť na cestách polícia neudelila nákladným vozidlám výnimku na dojazd. Napriek tomu žiada všetkých vodičov, aby dbali na zvýšenú opatrnosť a ohľaduplnosť,“ informovala hovorkyňa. Baloghová upozorňuje účastníkov cestnej premávky aj na rešpektovanie práv chodcov a cyklistov. Spomína najmä starších ľudí a deti pre ich nepredvídateľné správanie. Policajti budú počas sviatkov rozdávať chodcom a cyklistom reflexné prvky.

Pri návšteve kostolov, cintorínov či počas cestovania vo verejnej doprave by si mal dať cestujúci pozor aj na hodnotné veci. Policajti pre sviatky predpokladajú zvýšenú činnosť zlodejov. Podozrivé osoby treba nahlásiť hliadke v okolí alebo zavolať na telefónne čísla 112 a 158, dodala Baloghová.

Zdroj: Netky.sk

Foto: Ilustračné, internet