Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Podľa testov IBC je Citaro momentálne najlepší mestský autobus

Mercedes-Benz Citaro získal ocenenie IBC-Award 2014 ako momentálne najlepší mestský autobus. Poskytuje najvyšší komfort a bezpečnosť cestujúcim i personálu. Zabezpečuje tiež vysokú hospodárnosť a účinnosť pri prevádzkovaní linky. Potvrdili to porovnávacie jazdy v bežných podmienkach v rozsahu 3,5-tisíca kilometrov a viacero ďalších testov. Zúčastnili sa ich aktuálne nízko podlažné autobusy, ktoré reprezentujú viac ako tri štvrtiny európskeho trhu s mestskými autobusmi. Pre objektívnosť porovnávania boli všetky vyhotovené v bežnom 12-metrovom formáte, s motormi okolo 300 k (Euro VI), na jednotných pneumatikách a s rovnakými mazivami. Jazdy absolvovali s povinnou záťažou 4,5 tony.

Testovací maratón IBC (International Bus & Coach Competition) realizoval odborný časopis BusFahrt a jeho partnerské médiá. Uskutočnil sa u testovacieho partnera MVG (Münchner Verkehrsgesellschaft). Porotu tvorili novinári a praktici so zameraní na vozidlové parky.

„Sme hrdí na vysoké ocenenie. Predovšetkým preto, že test sa konal v praktických podmienkach a zohľadňoval aktuálnu hospodársku situáciu v dopravných podnikoch,“ vysvetľuje Hartmut Schick, riaditeľ divízie Daimler Buses a pripomína: „Výsledné čísla pre náš model Citaro hovoria sami osebe. Viac ako 40-tisíc linkových autobusov z jednej rodiny mestských autobusov nepredal ešte žiaden výrobca.“

Zdroj: Transservice/Mercedes-Benz

Foto: Mercedes-Benz

press_1407_gallery_9729p press_1407_gallery_9730p