Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Počet cestujúcich na bratislavskom letisku stúpol o 22 %

Počet vybavených cestujúcich na bratislavskom letisku v prvom polroku tohto roka vzrástol o vyše pätinu. Ako informuje Letisko M. R. Štefánika, za prvých šesť mesiacov roka prešlo letiskom spolu na prílete a odlete 717,6 tis. cestujúcich, čo predstavuje medziročný nárast o 22 %.

Rástli aj ďalšie prevádzkové ukazovatele letiska. Počet vybaveného leteckého nákladu stúpol o 10 % na 10,9 tis. ton a počet pohybov lietadiel o 9 % na takmer 11,9 tis. vzletov a pristátí.

„Ide o jeden z historicky najvýraznejších nárastov počtu vybavených cestujúcich a významný percentuálny nárast aj v porovnaní s letiskami okolitého regiónu,“ zhodnotil prevádzkové výsledky letiska v prvom polroku generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Ivan Trhlík. Podobný vývoj očakáva aj po zvyšok roka, a to napriek geopolitickej situácii, ktorá ovplyvňuje dovolenkovú sezónu. Za celý rok 2016 by tak mal počet vybavených cestujúcich na bratislavskom letisku podľa Trhlíka dosiahnuť 1,8 mil. pasažierov.

Medzi najobľúbenejšie destinácie na Letisku M. R. Štefánika v prvom polroku patrili Londýn, Dublin, Berlín, Moskva a Miláno. Pravidelnú linku na letisko Moskva – Vnukovo prevádzkuje letecká spoločnosť Pobeda, linky do Londýna, Dublinu, Berlína a Milána spoločnosť Ryanair.

V samotnom júni bratislavské letisko evidovalo na prílete a odlete spolu 167,4 tis. vybavených cestujúcich. V medziročnom porovnaní ide o rovnaké číslo. Počet vzletov a pristátí lietadiel v Bratislave v júni medziročne klesol o 1 % na 2,7 tis. pohybov. Letisko tiež vybavilo 1,8 tis. ton leteckého nákladu, čo znamenalo medziročný pokles o 2 %.

 

Zdroj, foto: Netky.sk