Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Po návrate z Veľkej Británie ste povinní nastúpiť do domácej izolácie

Od pondelka 21. decembra 2020 od 0:00 platí  povinnosť domácej izolácie po príchode na Slovensko pre všetky osoby, ktoré v posledných 14 dňoch navštívili Veľkú Britániu. Už nie je možné jej predísť preukázaním sa výsledkom RT-PCR testu.

 

Každý občan prichádzajúci z Veľkej Británie sa musí najneskôr bezprostredne pri vstupe do Slovenskej republiky registrovať na webe: https://korona.gov.sk/ehranica/ a na požiadanie sa preukázať potvrdením o splnení tejto povinnosti polícii.

Osoba v izolácii bude na COVID-19 testovaná najskôr na piaty deň po zaregistrovaní na webe. Ak bude test negatívny, izolácia sa končí.

Podmienky vstupu z Veľkej Británie na naše územie boli preventívne sprísnené v súvislosti s rozšírením novej mutácie koronavírusu SARS-CoV-2 identifikovaného na juhu Veľkej Británie.

 

Ďalšie informácie uvádza aktuálna vyhláška Úradu radu verejného zdravotníctva SR č. 50/2020, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie Slovenskej republiky. 

Zdroj: minv.sk, UVZ SR