Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

P3 slávnostne pokrstila prvý pilier nového distribučného centra DHL Parcel Slovensko v parku P3 Žilina

Spoločnosť P3, vlastník, developer a správca európskych priemyselných nehnuteľností, oslávila vztýčenie prvého piliera nového distribučného centra v parku P3 Žilina, ktoré stavia v spolupráci s firmou Optima consulting s.r.o. na mieru potrebám logistickej spoločnosti DHL Parcel Slovensko spol. s r.o.

Hala DC2 s výmerou takmer 2 800 m2, ktorá sa stane novým distribučným centrom tohto medzinárodného poskytovateľa balíkových prepravných služieb, bude pozostávať z 2 382 m2 skladových priestorov a 402 m2 kancelárskych plôch a bude disponovať zvýšeným počtom brán pre odchádzajúce zásielky. Jej výstavba sa začala v decembri 2014 a dokončenie je naplánované na apríl tohto roka.

„Som veľmi rád, že rozhodnutie postaviť nové logistické centrum pre DHL Parcel Slovensko, ktoré na Slovensku rozširuje svoje portfólio služieb, padlo práve na nás. DHL je náš dlhodobý klient. V prípade DC2 sa jedná už o druhú halu, ktorú na Slovensku pre túto firmu staviame – v roku 2013 sme pre DHL Express vybudovali na pozemku bratislavského letiska distribučný uzol, ktorý zvýšil operatívnu kapacitu spoločnosti na dvojnásobok,“ hovorí Peter Jánoši, Head of P3 na Slovensku, a dodáva „je to pre nás ocenenie našej doterajšej spolupráce a potvrdenie toho, že rozumieme potrebám našich zákazníkov.“ Spoločnosť P3 taktiež v minulom roku postavila nový logistický hub pre DHL Express vo svojom parku P3 Prague D8 v Českej republike.

Park P3 Žilina sa nachádza na severozápadnom Slovensku, v blízkosti českých a poľských hraníc. Leží priamo na ceste E50, jednej z hlavných východno-západných trás, 10 km od prípojky k E75, čo je hlavná európska trasa spájajúca severnú a južnú Európu. To umožňuje ľahký prístup na celé Slovensko a do značnej časti strednej Európy. Obe trasy sú navyše neustále modernizované. Logistický areál P3 Žilina bol otvorený v roku 2011 a medzi súčasných zákazníkov patrí DB Schenker, dopravná a logistická divízia spoločnosti Deutsche Bahn a Albatros Logistics, špecialista na logistiku elektroniky a súčiastok pre automobilový priemysel.

P3_stavba_pro_DHL_Žilina_1 P3_stavba_pro_DHL_Žilina_2 P3_stavba_pro_DHL_Žilina_3

Zdroj: Transservice/P3

Foto: P3