Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Opatrenia prostredníctvom tzv. úchytných bodov na plavidlách spoločnosti Stena Line

Vážení zákazníci!

Lodná spoločnosť Stena Line pracuje na základe tzv. pravidla BEZPEČNOSŤ PRVORADÁ, ktoré je základom pre  všetky platné  bezpečnostné  predpisy  pre námornú dopravu.

Pripomíname, že všetky nákladné vozidlá, ktoré sa prepravujú na trajektových linkách lodnej spoločnosti Stena Line, či už s osádkou, alebo aj bez sprievodu, musia byť vybavené schválenými uchytnými bodmi / uchytnými držiakmi  (tzv. lashing eyes), aby mohli byť bezpečne uložené. Toto nariadenie vyplýva z „Kódexu bezpečnej praxe pre ukladanie a zabezpečenie nákladu“ Medzinárodnej námornej organizácie (IMO), ktorá vyžaduje, aby každé nákladné vozidlo bolo na každej strane vybavená aspoň štyrmi (4) schválenými uchytnými bodmi / uchytnými držiakmi  a spĺňali tak medzinárodné pravidlá námornej dopravy.

Uchytné body / uchytné držiaky sú teda povinné pre všetky trajekty, ale obzvlášť pre plavidlo m / V Gute. Ak nákladné vozidlá nie sú vybavené uchytnými bodmi, lodná spoločnosť Stena Line odporúča na trase Gdynia – Karlskrona – Gdynia zvoliť si plavbu trajektmi (Stena Vision, Stena Spirit Stena Baltica)

Avšak v prípade nepriaznivého počasia je  nevyhnutné, aby všetky vozidlá boli vybavené úchytnými bodmi / úchytnými držiakmi, a boli takto zabezpečené bez ohľadu, ktorý odjazd ,alebo ktoré plavidlo si vyberú.

Spoločnosť Stena line pripomína, že nakoľko je obdobie jesene, ktoré je sprevádzané búrkami a zmenami počasia je mimoriadne dôležité, aby  dokázali všetky nákladné vozidlá správne ukotviť, a zabezpečiť bezpečnosť na palube.

V prípade záujmu o viac informácií nás kontaktujte na dole uvedených telefónnych číslach:

Tel: +421 (0) 31 784 2352

Mobil: +421 (0) 902 624 876

vince@transservice.sk

TRANSSERVICE, s.r.o.
Zoltána Kodálya 1423/23
925 21 Sládkovičovo
Slovenská republika