Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Od dnešného dňa bude v Bratislave jazdiť šesť nových kĺbových trolejbusov

K novým trolejbusom, ktoré už v rámci bratislavskej MHD jazdia, pribudne od pondelka (22.9.) ďalších šesť kĺbových.

Nasadené budú na linky, na ktorých už takýto typ trolejbusov jazdí. TASR o tom dnes informoval Dopravný podnik Bratislava (DPB).

Nové trolejbusy by mali byť nízkopodlažné, klimatizované, s kamerovým či informačným systémom a časť z nich bude vybavená dieselovým agregátom, preto budú môcť jazdiť aj bez trolejového vedenia. Vďaka modernému elektrickému pohonu by mali byť aj úspornejšie.

„Tieto trolejbusy budú nasadzované tam, kde aj dnes jazdia kĺbové vozidlá. Ide o linky 201, 202 či 208. Vďaka novým vozidlám by mala byť takmer 100-percente zabezpečená výprava kĺbových vozidiel. To sa napríklad na linke 208 už nedalo realizovať, pretože takéto stroje nám chýbali,“ povedal pre TASR riaditeľ úseku prevádzky a techniky Bronislav Weigl.

Generálny riaditeľ DPB Ľubomír Belfi pre TASR uviedol, že do konca leta budúceho roka bude celkovo postupne vymenených 120 trolejbusov. V DPB prebieha kompletná obnova vozového parku trolejbusov. Bratislavský dopravný podnik podpísal vlani so Škodou Electric zmluvu na nákup 80 trolejbusov financovaných z eurofondov a neskôr si uplatnil opciu na ďalších 40 vozidiel.

Zdroj: Netky.sk

Foto: Ilustračné, Wikimedia