Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Nový Nissan X-Trail: najpredávanejšie SUV na svete

  • Najdôležitejší crossover značky Nissan a jej svetovo najpredávanejší model sa dočkal vylepšení
  • Úpravy sa zameriavajú na osvieženie dizajnu exteriéru, doladenie vycibrenosti interiéru kabíny, väčšiu praktickosť a na využitie inovatívnych nových technológií
  • Model X-Trail je prvýkrát i vo výbave N-Connecta
  • Nový X-Trail bude k dispozícii vo verzii vybavenej systémom ProPILOT s funkciou autonómnej jazdy
  • Tieto vylepšenia posilňujú pozíciu dokonalého vozidla na rodinné dobrodružstvá, ktorú si X-Trail získal
  • V predaji bude od júla 2017

Nissan X-Trail je svetovo najpredávanejším SUV a teraz je k dispozícii vo verzii s celým radom vylepšení, ktoré ešte zvyšujú úroveň jeho kvality a vycibrenosti. Medzi zmeny patrí nielen prepracovaný osobitý a robustný exteriér, ale tiež kvalitnejší interiér, ktorého príťažlivé nové funkcie, väčšia praktickosť a inovatívne nové technológie ďalej posilňujú úroveň bezpečia premávky.

Rad úrovní výbavy sa rozšíril o výbavu N-Connecta, ktorá je pri modeli X-Trail novinkou a ponúka ďalšie možnosti voľby, vyššiu hodnotu a viac príťažlivých funkcií.

Pretože niektorí vodiči pri riadení túžia po vyššej úrovni flexibility a väčšej slobode, pribudne do výbavy nového Nissanu X-Trail technológia autonómnej jazdy ProPILOT.

Vývoj nových vylepšení modelu X-Trail vychádzal z názorov a spätnej väzby zákazníkov. Cieľom zmien bolo posilniť pozíciu, ktorú si model X-Trail vydobyl ako dokonalé vozidlo na rodinné dobrodružstvá.

Philippe Saillard, generálny riaditeľ predaja a marketingu spoločnosti Nissan Europe, to komentuje takto: „Dopyt po crossoveroch neustále rastie, a preto je pre nás prvé miesto, ktoré model X-Trail v rebríčku svetovej predajnosti zaujíma, veľkou cťou. Nová a vylepšená verzia tohto modelu tak vyjde v ústrety potrebám zákazníkov v ešte väčšej miere. Nissan X-Trail je dokonalým vozidlom na rodinné dobrodružstvá.“

K odhaleniu novej verzie modelu X-Trail došlo začiatkom tohto mesiaca pri zvláštnej slávnostnej udalosti v Cardiffe vo Walese a len niekoľko málo hodín pred začiatkom finále súťaže UEFA Champions League. Celoeurópsky predaj novej verzie modelu sa začne v júli 2017.

Nový Nissan X-Trail zblízka

X-Trail je pre značku Nissan modelom číslo jeden. Vysokovýkonný päť- alebo sedemmiestny crossover pre dobrodružné rodiny je v celom svete najpredávanejším modelom značky Nissan.

Od roku 2000, keď bol Nissan X-Trail prvýkrát uvedený na trh (vrátane USA, kde sa predáva pod názvom Rogue), sa ho predalo viac než 3,7 milióna kusov. Zahŕňa to i bezmála pol milióna vozidiel v Európe, kde je X-Trail stále nesmierne populárny. Od roku 2014, keď bol na trh uvedený úplne nový model tretej generácie, sa v Európe predalo približne 115 000 jednotiek tohto modelu a dopyt medziročne výrazne stúpol; tržby v roku 2015 sa oproti predchádzajúcemu zdvojnásobili a ich celkový objem v nasledujúcom roku opäť vzrástol o ďalších 40 %.

Model X-Trail je tiež držiteľom rekordu. V HR 2016 bol X-Trail (vrátane verzie Rogue) najpopulárnejším SUV na svete a predalo sa ho 766 000 kusov – teda viac než ktoréhokoľvek iného konkurenčného modelu.

Vývoj modelu X-Trail tak pokračuje ďalej. V roku 2016 predstavila spoločnosť Nissan verziu s novým vznetovým motorom s objemom 2,0 l a výkonom 177 k. Širší rad verzií modelu tak lepšie pokrýva potreby zákazníkov, ktorí hľadajú vozidlo s výkonnejším hnacím ústrojenstvom.

X-Trail sa pre zákazníkov stal úplne zaslúžene ranou do čierneho. Od používateľov, ktorí Nissan X-Trail ohodnotili prostredníctvom nezávislej organizácie Reevoo, získalo toto vozidlo 8,9 bodu z 10 možných.

Všetky vylepšenia – malé i tie veľké – sme uskutočnili s ohľadom na priania a potreby zákazníkov. V podstate rovnaký prístup uplatňujeme pri všetkých našich vozidlách. Výsledkom je nový X-Trail – model s nezameniteľným a robustným dizajnom exteriéru, s kvalitnejším a vycibrenejším interiérom, s ešte väčšou praktickosťou a s ďalšími inovovanými technológiami.

Nový robustný dizajn exteriéru

Nissan X-Trail bol vždy známy svojimi ostro rezanými rysmi, mohutnosťou, precízne tvarovanými líniami, vysokými podbehmi a elegantným tvarom kapoty. Nový model si túto charakteristiku zachováva a ešte ju zvýrazňuje pomocou nezameniteľného a robustného dizajnu prepracovanej prednej časti vozidla, ktorá dostala do vienka viac dynamiky i luxusných štýlových prvkov.

Prednej časti dominuje mriežka s najnovšou podobou motívu „V“. Motív je širší než predtým, a na ceste tak púta väčšiu pozornosť. Tvary motívu „V“ sa ďalej prenášajú do kontúr predného nárazníka. Prepracovaný dizajn tak dáva viac vyniknúť farbe karosérie modelu X-Trail a viditeľný čierny plastový diel má novú luxusnejšiu a elegantnú lesklú povrchovú úpravu.

Mriežku po oboch stranách rámujú nové kombinované čelné svetlomety, ktorých dizajn sa v závislosti od úrovne výbavy výrazne líši. Pri modeloch s výbavou Visia, Acenta a N-Connecta sú svetlomety halogénové, pri výbave Tekna (voliteľne i pri výbave N-Connecta) ide o plnohodnotné svetlomety LED. Obe verzie čelných svetlometov obsahujú novú modernizovanú verziu svetiel na denné svietenie s motívom bumerangu.

Pri modeloch vybavených plnohodnotnými svetlometmi LED majú stretávacie svetlá teraz funkciu adaptívneho čelného osvetlenia (AFS). Tieto dynamické svetlá sa natáčajú podľa aktuálnej rýchlosti a podľa smeru natočenia volantu. Systém AFS smeruje viac svetla do vrcholu zákruty, a prispieva tým k väčšej viditeľnosti i bezpečnejšej jazde. V spoločnosti Nissan ide opäť o európsku premiéru. Systém je súčasťou výbavy tiež pri modeli Qashqai. K väčšej viditeľnosti prispieva i širší svetelný kužeľ diaľkových svetiel.

Zdokonalenia sa dočkali i predné hmlové svetlá. Tie sú teraz dômyselne zakomponované do predného nárazníka a ich tvar sa zmenil z okrúhleho na obdĺžnikový. Od úrovne N-Connecta patria k štandardnej výbave vozidla.

Prepracované boli tiež predné parkovacie senzory. Pri predchádzajúcej verzii boli síce senzory vstavané do nárazníka, ale netvorili s jeho povrchom dokonalú rovinu. Teraz už senzory a povrch nárazníka dokonale lícujú. I keď ide vzhľadovo o nepatrný rozdiel, jeho veľký význam spočíva v tom, že dokonale vyjadruje vysokú kvalitu exteriéru a pozornosť, ktorú značka Nissan venuje detailom.

Pri modeli X-Trail sa prepracovania dočkal i tvar zadného nárazníka, čím bol v spojení s novými chrómovými prvkami dosiahnutý robustnejší vzhľad. Charakteristický prvok zadných svetlometov je v novej verzii vyhotovený v technológii LED a rovnako ako vpredu, i vzadu je vozidlo vybavené vylepšenými parkovacími senzormi.

Čo sa týka pohľadu z profilu, pri modeli X-Trail je najväčšou zmenou chrómovaná lišta na spodnej hrane oboch dverí. Tento prvok dodáva vozidlu dynamickejší vzhľad a je štandardnou súčasťou výbavy Tekna. Súčasťou štandardnej výbavy sa stali tiež nové kolesá z ľahkej zliatiny. Kolesá majú rozmer 17 palcov (výbava Visia a Acenta), 18 palcov (výbava N-Connecta a Tekna) a 19 palcov (voliteľne pre výbavu Tekna). Kolesá s rozmerom 19 palcov pochádzajú z predchádzajúcej verzie modelu.

Vďaka vylepšeniam sa nepatrne zmenila i celková dĺžka vozidla. Tá má teraz od nárazníka k nárazníku hodnotu 4 690 mm, čo je o 50 mm viac než doteraz. Bezo zmeny, naopak, zostala šírka (1 830 mm), výška (1 710 mm) a rázvor (2 705 mm) vozidla. Súčiniteľ odporu zostal i navzdory prepracovanému exteriéru na hodnote 0,32. Aerodynamický výkon modelu X-Trail je teda i naďalej rovnako veľký.

Nový model je k dispozícii v šiestich z ôsmich pôvodných farieb exteriéru. Teraz do ponuky pribudli tieto štyri výrazné odtiene: oranžová Pearl, červená Pearl, modrá Pearl Metallic a tmavohnedá Pearl.

Nový luxusný a ešte vycibrenejší interiér

Kabína nového modelu X-Trail sa pýši celým súborom vylepšení, vďaka ktorým je dojem z vysokej kvality ešte intenzívnejší. Prvkom, ktorý si vodič pri nastupovaní do vozidla všimne najskôr, je nový volant. Jeho podoba je pri všetkých nových modeloch Nissan na celom svete rovnaká a pri modeli X-Trail bude štandardnou súčasťou na všetkých úrovniach výbavy. Volant má teraz tvar písmena „D“ – v spodnej časti je sploštený. Vodičom sa tak lepšie nastupuje i vystupuje a navyše majú športovejší dojem z jazdy.

Kompaktná stredná časť volantu je menšia než doteraz. Rovnako sa zmenšili i tri ramená. Vďaka tomu, že sú štíhlejšie, je cez volant o 17 % lepší výhľad na prístrojovú dosku. Na volante pribudli nové štvorsmerové ovládače združeného prístroja (ľavé rameno) a tempomatu (pravé rameno). Vďaka nim môže vodič ovládať vozidlo intuitívnejšie a viac pozornosti venovať dianiu v premávke.

Veniec volantu sa z predchádzajúcich 34 mm rozšíril na 37,5 mm, a teraz sa teda drží istejšie a pohodlnejšie. Stredné rameno je vyhotovené v matnej striebornej a jeho luxusný vzhľad i tvar ladí s kultovou mriežkou chladiča v tvare „V“. Volant je k dispozícii i s funkciou vyhrievania. Táto funkcia patrí k štandardným prvkom výbavy Tekna.

K štandardným prvkom výbavy Tekna (pri päť- i sedemmiestnej verzii modelu X-Trail) patrí i kožené čalúnenie s dokonalejším prešívaním, ktoré ešte viac zvýrazňuje línie sedadiel.

Výbava Tekna v štandarde ponúka i vyhrievanie predných a zadných sedadiel (tretí rad vyhrievaný nie je). Pre tých zákazníkov, ktorí hľadajú niečo odlišné, je ako príplatkový doplnok v úrovni Tekna k dispozícii ešte dvojfarebný béžovo-čierny interiér.

Prostredie kabíny modelu X-Trail je však kvalitnejšie a vycibrenejšie i vďaka ostatným vylepšeniam. Stredová konzola bola po oboch stranách vybavená novou koženou kolennou opierkou a priestor nad priehradkou spolujazdca sa dočkal modernejšej povrchovej úpravy. Vetracie otvory sú teraz vyhotovené v lesklej čiernej povrchovej úprave.

Pri novom modeli X-Trail je k dispozícii i širší výber podoby vnútorného obloženia dverí – obloženie sa medzi jednotlivými úrovňami výbavy líši. Novú podobu má i úložný priestor stredovej lakťovej opierky. Modely vybavené automatickou prevodovkou CVT XTronic majú prepracovaný volič rýchlostí, ktorý je doplnený o novú koženú manžetu.

Vďaka praktickosti svojho interiéru je nový X-Trail dokonalým vozidlom pre rodiny milujúce dobrodružstvo.

I naďalej totiž ponúka výnimočné pohodlie a priestor – vrátane druhého radu sedadiel, ktorý sa vyznačuje priestorom na nohy, ktorý nemá vo svojej triede konkurenciu. V novej verzii modelu sú použité dômyselné riešenia úložného priestoru a rôzne praktické funkcie – napríklad možnosť odsunutia/sklopenia druhého radu sedadiel. Čo sa týka sedemmiestnej verzie, ktorá je v štruktúre európskeho predaja zastúpená 40 %, je prístup k tretiemu radu sedadiel ľahký a pohodlný.

Nové praktické bezdotykové ovládanie zadných výklopných dverí

S elektricky ovládanými zadnými výklopnými dverami už bolo možné stretnúť sa v dvoch najvyšších úrovniach výbavy predchádzajúcej verzie modelu. Túto funkciu má k dispozícii i nový model X-Trail. Je však doplnená ešte o bezdotykové ovládanie. Ak bude chcieť zadné výklopné dvere otvoriť niekto, kto v rukách drží napríklad tašky s nákupom či malé dieťa, stačí, keď pod stredovou časťou zadného nárazníka urobí nohou vhodný pohyb – otvárací mechanizmus dverí sa aktivuje a dvere sa otvoria samy.

Batožinový priestor nového modelu X-Trail je väčší než kedykoľvek predtým. Väčší objem sa podarilo docieliť vďaka lepšej organizácii priestoru – z predchádzajúcich 550 l sa pri päťmiestnej verzii s nesklopenými sedadlami zvýšil na súčasných 565 l (merané metodikou VDA). Objem batožinového priestoru sedemmiestnej verzie zostáva i naďalej na hodnote 445 litrov. Pri sklopení všetkých sedadiel do úplnej roviny vzrastie celkový objem batožinového priestoru na 1 996 litrov.

Batožinový priestor každého modelu X-Trail je teraz vybavený flexibilným systémom deliacich priečok, ktorý spoločnosť Nissan vyvinula tak, aby bolo možné police a priehradky usporiadať do ktoréhokoľvek z deviatich rôznych nastavení. Súčasťou tohto systému je aj tajná schránka na uschovanie cenností, vďaka ktorej je toto vozidlo ideálnou základňou na celodenný rodinný výlet.

Luxusný audiosystém BOSE Premium

V ohlase na dopyt zákazníkov po možnosti vybavenia vozidla nadštandardnou zvukovou technikou je v úrovni Tekna teraz v základnom vyhotovení model vybavený úplne novým systémom s ôsmimi reproduktormi. Výrobcom je BOSE – značka, ktorá spoločnosti Nissan dodáva luxusné prvky zvukovej techniky. Audiosystém obsahuje dva 25 mm výškové reproduktory (pri spodnej strane čelného skla), dva 165 mm basové reproduktory (v predných dverách) a dva 130 mm stredové reproduktory (v zadných dverách). Systém má ešte dva 115 mm basové reproduktory vstavané do špeciálne prispôsobenej 7,7 l schránky v priestore pre rezervné koleso. Pod sedadlom spolujazdca sa potom nachádza digitálny zosilňovač BOSE, ktorého osem kanálov slúži na digitálne spracovanie signálu a úpravu výsledného zvuku.

Precízne nastavenie presne zodpovedá charakteru modelu X-Trail a tento systém je tak tým najucelenejším, aký spoločnosť Nissan Europe vo svojich vozidlách doteraz ponúkala. Dokáže vytvoriť zvukové prostredie, ktoré sa čistou akustikou a minimálnym skreslením pri vyššej hlasitosti vyrovnáva zvuku na koncertoch.

Vďaka spätnej väzbe zákazníkov sa nám na modeli X-Trail podarilo vylepšiť tiež dva informačné a zábavné systémy. Súčasťou základnej výbavy sa vôbec prvý raz stal prijímač digitálneho rádia. Satelitná navigácia NissanConnect s dotykovým displejom (pri výbave N-Connecta a vyššej ako štandard, pri výbave Acenta voliteľne) prichádza s novým používateľským rozhraním, ktoré viac pripomína počítačovú aplikáciu. Verzie modelu X-Trail, ktoré majú vo výbave systém NissanConnect, sú navyše vybavené anténou v tvare žraločej plutvy. Táto anténa ponúka lepší príjem signálu a vozidlo s ňou vyzerá modernejšie.

Nová úroveň výbavy N-Connecta – ďalšie možnosti voľby a pridaná hodnota

S príchodom nového modelu X-Trail sa zmenila i štruktúra jednotlivých úrovní výbavy. Úrovne Visia, Acenta a Tekna teraz dopĺňa ešte výbava N-Connecta, ktorá sa podľa zvyklostí značky Nissan radí na tretie miesto štvorstupňového radu medzi úrovne Acenta a Tekna. Výbavu v tejto úrovni značka Nissan dosiaľ na európskych trhoch riešila zvláštnou formou ponuky. Zavedenie úrovne N-Connecta je tak skôr formálnou záležitosťou.

Účelom výbavy N-Connecta je ponúknuť zákazníkom vyššiu hodnotu a zamerať sa na štýl, praktickosť a inteligentné technológie riadenia. V porovnaní s výbavou Acenta má výbava N-Connecta navyše ešte informačný a zábavný systém NissanConnect, inteligentný panoramatický kamerový parkovací systém, inteligentný kľúč, strešné lyžiny, predné a zadné parkovacie senzory a bezdotykový prístup do batožinového priestoru.

Nové technológie Inteligentnej mobility Nissan vrátane technológie ProPILOT na autonómnu jazdu

Inteligentná mobilita Nissan je súhrnný názov, ktorý označuje pokročilé technológie, ktorými chce spoločnosť zmeniť spôsob riadenia vozidiel, spôsob ich pohonu a integrácie do spoločnosti. Vo výsledku sa majú stať vozidlá Nissan ešte atraktívnejšie. Cieľom je zaistiť, aby sa vodiči vozidiel Nissan za volantom cítili istejšie, jazdu si viac užívali a boli viac prepojení so sieťou – to všetko pri vyššej bezpečnosti cestnej premávky.

Súčasťou výbavy vozidla X-Trail sa technológia ProPILOT stane v roku 2018. Pôjde o prvú fázu cesty, po ktorej sa automobilka uberá k autonómnej jazde. Vodiči budú môcť všedné prvky života za volantom zautomatizovať, a stanú sa tak slobodnejší.

Technológia ProPILOT bude ovládať smer jazdy, akceleráciu a brzdenie pri jazde v jednom diaľničnom pruhu pri veľmi hustej premávke a pri veľmi rýchlej jazde po diaľnici. Zakladá sa na týchto troch technológiách: asistent pre jazdu v jednom pruhu (LKA), inteligentný tempomat (ICC), autonómna jazda v dopravnej zápche (TJP). Systém ProPILOT bude pri modeli X-Trail možné intuitívne aktivovať tlačidlom na volante. Systémové údaje sa budú zobrazovať na združenom prístroji, medzi rýchlomerom a otáčkomerom. Podrobnejšie informácie o systéme ProPILOT budú k dispozícii neskôr, pred jeho uvedením do predaja.

Model X-Trail však obsahuje i iné technológie inteligentnej mobility Nissan. Nový Qashqai je prvýkrát vybavený systémom upozornenia na premávku za vozidlom. Tento systém znižuje riziko zrážky v nízkej rýchlosti pri cúvaní z parkovacieho miesta. Ak sa vodič pokúsi zaradiť spiatočku vtedy, keď je zaznamenané priblíženie sa ďalšieho vozidla do priestoru za vozidlom, systém spustí vizuálnu a zvukovú signalizáciu.

Inteligentné núdzové brzdenie je súčasťou výbavy modelu X-Trail už od roku 2014, teraz je však táto funkcia rozšírená ešte o rozpoznávanie chodcov. Vďaka tejto inovatívnej technológii je možné minimalizovať nebezpečenstvo zrážky s chodcom. Technológia funguje na princípe súčinnosti predného radaru a kamery.

Nissan X-Trail je teraz vybavený i technológiou asistencie pri zastavení (SSA). Tá pri vozidlách s manuálnou prevodovkou funguje ako doplnok technológie asistenta rozjazdu do kopca (HSA). Technológia SSA aktivuje brzdy a zaisťuje tak vozidlo v pokojovom stave počas troch minút. Potom sa automaticky aktivuje parkovacia brzda. Technológiu SSA je možné využiť nielen počas stúpania či klesania, ale i na rovine, ak si chce vodič odpočinúť a zložiť nohu z pedála brzdy. Vďaka tomu vzrastá úroveň bezpečnosti, vodič sa cíti istejšie a tiež sa tak veľmi neunavuje. Aktivovanú funkciu signalizuje zelené svetlo na združenom prístroji.

Súčasťou výbavy modelu X-Trail naďalej zostávajú i početné bezpečnostné technológie, medzi ktoré patrí rozpoznávanie dopravných značiek, systém rozpoznania únavy vodiča, inteligentný parkovací asistent, inteligentný panoramatický kamerový parkovací systém a upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu. Vďaka týmto technológiám sa zákazníci cítia istejšie a svojmu vozidlu tiež viac veria. A presne preto je X-Trail dokonalým vozidlom pre rodinné dobrodružstvá.

Rovnako ako model z roku 2014, i nový X-Trail absolvoval bezpečnostné testy Euro NCAP s hodnotením v podobe piatich hviezdičiek.

Sebaistá jazda: nový X-Trail nebol nikdy vycibrenejší

Výborné jazdné vlastnosti považuje spoločnosť Nissan pri svojich produktoch za samozrejmosť – za niečo, čo je súčasťou charakteru vozidiel Nissan po celom svete. Ide o hladkú a kultivovanú jazdu i riadenie a ovládateľnosť, na ktorú nie je potrebná žiadna námaha. Jazdné vlastnosti sa merajú a hodnotia v troch jazdných prostrediach: na diaľniciach, v mestskom prostredí a na cestách tretej triedy.

Sebaistý charakter jazdy, ktorým sa vyznačovala predchádzajúca verzia modelu, je súčasťou osobnosti i pri novom Nissane X-Trail. Zákazníci sa tak po celý čas životnosti vozidla môžu spoľahnúť na predvídateľnosť a bezpečnosť výkonu, ktorým nový model disponuje.

K dispozícii i naďalej zostáva trojica výkonných motorov zahŕňajúca aj vznetovú jednotku s objemom 2,0 l s výkonom 177 k, ktorá bola uvedená na trh v roku 2016. Zákazníci tak môžu voliť medzi zážihovými motormi či vznetovými jednotkami s nízkym/vysokým výkonom. Prevodovku je možné zvoliť buď manuálnu šesťstupňovú, alebo automatickú s označením CVT XTronic. Vozidlo môže mať poháňané dve alebo i všetky štyri kolesá.

Podrobné údaje o všetkých verziách motorov sú uvedené v nasledujúcej tabuľke:

Motor

Vznetový motor 1.6 s výkonom 130 k

Vznetový motor 1.6 s výkonom 130 k

Vznetový motor 1.6 s výkonom 130 k

Vznetový motor 2.0 s výkonom 177 k

Vznetový motor 2.0 s výkonom 177 k

Vznetový motor 2.0 s výkonom 177 k

Zážihový motor 1.6 s výkonom 163 k

Prevodovka

Manuálna šesťrýchlostná (pohon dvoch   kolies)

Manuálna šesťrýchlostná (pohon štyroch   kolies)

Prevodovka CVT (pohon dvoch kolies)

Manuálna šesťrýchlostná (pohon štyroch   kolies)

Prevodovka CVT (pohon dvoch kolies)

Prevodovka CVT (pohon štyroch kolies)

Manuálna šesťrýchlostná (pohon dvoch   kolies)

Emisie oxidu uhličitého (g/km)

129

139

135

149

148

158

145

Kombinovaný cyklus (l/100 km)

4,9

5,3

5,1

5,6

5,6

6

6,2

Všetky hodnoty sú uvádzané pre verziu so sedemnásťpalcovými kolesami.

Štandardná výbava a doplnky

Každá verzia modelu X-Trail je už v štandarde vybavená šiestimi airbagmi a systémami podpory vodiča, medzi ktoré patrí protiblokovací brzdový systém, elektronické rozdeľovanie brzdnej sily a stabilizácia podvozka. Medzi ďalšie prvky štandardnej výbavy patrí tempomat s obmedzovačom rýchlosti, konektivita Bluetooth, manuálna klimatizácia, elektricky nastaviteľné vyhrievané vonkajšie zrkadlá a kolesá z ľahkej zliatiny.

V závislosti od zvolenej úrovne výbavy sú k dispozícii i ďalšie prvky. Patrí medzi ne napríklad otváracie panoramatické strešné okno, kožené čalúnenie, dymové sklá, automatická dvojzónová klimatizácia a strešné lyžiny. Mnohé z prvkov vyšších úrovní výbavy sú navyše k dispozícii ako voliteľná doplnková výbava i pre nižšie úrovne.

Medzi také dodatočné prvky patria napríklad ozdobné kryty exteriéru a ozdobné bočné rámy. Medzi originálne príslušenstvo Nissan patrí deliaca priehradka na prepravu psov, strešné lyžiny a pevné ťažné zariadenie s elektroinštaláciou.

Úrovne výbavy sa pri novom modeli X-Trail líšia v závislosti od konkrétneho európskeho trhu. Presné a podrobné údaje vám teda povie zástupca miestneho oddelenia pre komunikáciu značky Nissan.

 

 

Zdroj: Transservice/Nissan

Foto: Nissan