Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Nový Nissan Qashqai: luxusné vylepšenia ďalej upevňujú desaťročnú nadvládu modelu v segmente crossoverov

  • Najpredávanejší európsky crossover k dispozícii s technológiou ProPILOT a celým radom luxusných vylepšení dizajnu, technológií i výkonu
  • Nová vlajková loď s výbavou Tekna+ ponúka Qashqai v prémiovom vyhotovení
  • Nový Nissan Qashqai v celoeurópskom predaji od júla 2017

Spoločnosť Nissan dnes odhalila nový crossover Qashqai, ktorý sa dočkal značného vylepšenia už i tak luxusného charakteru. Úpravy sa týkajú moderného dizajnu exteriéru, kvalitnejšieho interiéru a vylepšenia jazdných vlastností.

Všetko dopĺňajú ešte technológie Inteligentnej mobility Nissan, ktoré sú ďalšími krokmi spoločnosti Nissan na ceste za nulovými emisiami a nulovým počtom smrteľných dopravných nehôd. Nový model Qashqai bude k dispozícii s technológiou ProPILOT, ktorá ovláda riadenie, akceleráciu a brzdenie pri jazde v jednom diaľničnom pruhu. Pre zákazníkov to bude znamenať lepšie jazdné vlastnosti, dokonalejšie ovládanie a väčšiu slobodu vo veľmi hustej premávke i pri cestovaní vysokou rýchlosťou.

Predseda predstavenstva spoločnosti Nissan Europe Paul Willcox k tomu povedal: „Inteligentná mobilita Nissan je úplným stredobodom našej produktovej stratégie a riadi sa ňou vývoj každého modelu. Dôkazom je práve nový Nissan Qashqai a jeho vylepšenia, ktoré budú i naďalej definovať a nastavovať štandardy v segmente crossoverov.“

Vylepšenie interiéru

Vylepšený prémiový vzhľad modelu Qashqai je najzreteľnejší v interiéri kabíny. Tá je lepšie usporiadaná, sú v nej použité kvalitnejšie materiály a pokročilé technológie a poskytuje veľmi atraktívny a funkčný interiér pre všetkých cestujúcich.

Úplne nový je i najvyšší stupeň výbavy – Tekna+. Obsahuje nové sedadlá potiahnuté vysokokvalitnou mäkkou kožou Nappa s luxusným trojrozmerným prešívaním na stredových paneloch.

Nový je aj multifunkčný a do „D“ tvarovaný volant s luxusnými segmentmi z matného chrómu. Jeho súčasťou je i štvorsmerný ovládač displeja združeného prístroja, ktorý umožňuje intuitívnejšie ovládanie a skrátenie času vizuálnej kontroly prístrojov.

Informačný a zábavný systém NissanConnect doplnený o digitálne rádio DAB a satelitnú navigáciu má teraz nové dômyselné používateľské rozhranie.

Hudobní fanúšikovia si môžu teraz zvoliť luxusný zvukový systém BOSE so siedmimi reproduktormi. Tento systém predstavuje pre zákazníkov komplexnejší zvukový zážitok a tiež príležitosť prispôsobiť počúvanie hudby na mieru.

Vylepšenie exteriéru

Výhodou exteriéru modelu Qashqai je svieži a sofistikovanejší dizajn a „luxusný dynamický“ štýl. Exteriér tak v tomto ohľade nadväzuje na úpravy v interiéri. Medzi vylepšenia patrí i kompletne prepracovaná predná časť vozidla, vďaka ktorej má teraz model Qashqai najnovšiu mriežku chladiča v tvare V.

Prepracované boli aj čelné svetlomety s novou verziou svetiel na denné svietenie, ktoré sú vytvorené v motíve bumerangu a dodávajú modelu Qashqai prémiovejší vzhľad. Doplnené adaptívne predné osvetlenie zase zvyšuje úroveň bezpečnosti pri jazde v noci.

V zadnej časti vozidla došlo k rozšíreniu okamžite rozpoznateľného motívu bumerangu cez celý svetlomet. Motív teraz obsahuje i efekt trojrozmernej šošovky, vďaka čomu je charakteristický tvar ešte výraznejší.

Kvôli posilneniu luxusného vzhľadu vozidla boli do palety farieb pridané dva nové odtiene plné života. Je to modrá Vivid, v ktorej bolo vyrobené vozidlo odhalené na ženevskej tlačovej konferencii spoločnosti Nissan, a bronzová Chestnut.

Ešte lepšie jazdné vlastnosti

Model Qashqai bol vždy povestný výbornými jazdnými vlastnosťami. Vďaka mnohým vylepšeniam pod karosériou si nový model zachováva výnimočnú ovládateľnosť. Zmeny v zavesení kolies, v tlmení a v systéme riadenia sa prejavili ešte precíznejšiou charakteristikou jazdy po ceste.

Lepšie využitie materiálov pohlcujúcich hluk a hrubšie zadné sklo zase stoja za lepšou ochranou interiéru pred hlukom z vozovky, od motora a od vonkajších poveternostných vplyvov. K dispozícii sú i úžasné nové 17-, 18- a 19-palcové disky kolies z ľahkých zliatin, optimalizované s cieľom dosiahnuť čo najúspornejšiu prevádzku.

Ani takýto veľký počet vylepšení však nijako neuškodil aerodynamickému výkonu modelu Qashqai. Vozidlo si zachovalo súčiniteľ odporu vzduchu s hodnotou 0,31, čo je najmenej v danej triede. Najnižšia v segmente je aj hodnota emisií CO2. Tá je pri 1,5 l vznetovom motore dCi 110 99 g/km. Takáto inovácia vodičom modelu Qashqai pomáha dosiahnuť nízke prevádzkové náklady.

Nové technológie Inteligentnej mobility Nissan

Od začiatku predaja v roku 2007 je model Qashqai stredobodom túžby spoločnosti Nissan sprístupniť technológiu Intelligent Driving širokej verejnosti, a zvýšiť tak dôveru vodičov aj ich prehľad o vozidle. Nový model Qashqai posúva tento záväzok ešte ďalej.

Technológia inteligentného brzdenia bola rozšírená o rozpoznávanie chodcov. Model Qashqai je prvýkrát vybavený aj systémom upozornenia na premávku za vozidlom. Tento systém znižuje riziko zrážky v nízkej rýchlosti pri cúvaní z parkovacieho miesta. Súčasťou výbavy vozidla zostáva rozpoznávanie dopravných značiek, rozpoznávanie únavy vodiča, inteligentný parkovací asistent, inteligentný panoramatický kamerový parkovací systém, sledovanie mŕtveho uhla a upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu.

Na modeli Qashqai bola vždy tým najpríťažlivejším faktorom jeho pozícia najlepšieho mestského crossoveru. V modeli sa úspešne spája praktickosť a príťažlivosť vozidiel SUV s priestrannosťou, prevádzkovými nákladmi a dostupnosťou hatchbackov.

Široká škála zmien uskutočnených na modeli Qashqai vychádza z rozsiahleho prieskumu názorov zákazníkov a jej cieľom je ďalej upevniť postavenie vozidla v pozícii najlepšie predávaného crossoveru v Európe. Od roku 2007, keď sa začal predaj úplne prvej verzie, sa ho predalo už viac než 2,3 milióna kusov.

Vďaka vylepšeniam sa Nissan Qashqai stal silnejším a ešte vzrušujúcejším partnerom vodičov a tiež vozidlom, ktoré je pripravené udržať sa na špičke segmentu crossoverov ešte ďalšie desaťročie.

 

 

Zdroj: Transservice/Nissan

Foto: Nissan