Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Nový Nissan LEAF – predstavujeme e-Pedal

Jediným prepnutím páčky na centrálnej konzole premení táto technológia váš plynový pedál na e-Pedal, ktorý umožní vodičovi zrýchľovať, spomaľovať a zastavovať* iba pomocou plynového pedála. Technológia e-Pedal je celosvetovo prvým ovládaním vozidla, ktoré je založené na použití jediného pedála a umožní vodičovi úplne zastaviť i na svahu, zotrvať v tejto pozícii a následne ihneď opäť pokračovať v jazde.

Vodič pokryje až 90 % svojich potrieb ovládania vozidla jediným pedálom, takže proces riadenia bude vzrušujúcejší a menej únavný. Pri jazde v intenzívnej mestskej premávke už nebude musieť vodič používať dva pedále, takže jazda bude jednoduchšia a príjemnejšia.

Technológia e-Pedal predstavuje ďalší kľúčový míľnik v sústavnej snahe spoločnosti Nissan o sprístupnenie špičkových jazdných asistenčných technológií najširšiemu okruhu bežných spotrebiteľov. Vývoj týchto technológií, ktorého cieľom je umožniť bezpečnejšie a zábavnejšie riadenie, je súčasťou programu Inteligentná mobilita Nissan – Nissan Intelligent Mobility, ktorý stelesňuje plán tejto spoločnosti na transformáciu spôsobu riadenia automobilov, ich pohonu aj ich úlohy v živote spoločnosti.

Uvedením celosvetovo prvého masovo vyrábaného elektromobilu Nissan LEAF na trh získala spoločnosť Nissan prvenstvo v odvetví vozidiel s elektrickým pohonom. Nissan LEAF, ktorého sa celosvetovo predalo už viac než 277 000 kusov, je dnes najpredávanejším elektromobilom na svete.

Zdroj: Transservice/Nissan

Foto: Nissan