Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Nový model BMW radu 7 – technologický a inovačný workshop: PreDrive Miramas

BMW využíva svoj technologický a inovačný workshop na prezentáciu vybraných vývojových highlightov, ktoré bude niesť nová generácia BMW radu 7 a tým nastaví nový míľnik v oblasti odľahčenej konštrukcie, jazdnej dynamiky, komfortu, inteligentného prepojenia a prevádzky. Rozsiahle využitie karbónu (CFRP) v konštrukcii priestoru pre cestujúcich, dôsledné a precízne použitie odľahčených konštrukčných prvkov spolu s novou generáciou motorov znižujú hmotnosť tejto luxusnej limuzíny a taktiež znižujú spotrebu paliva a množstvo emisií. Pohodlie, bezpečnosť a zážitok z jazdy, ktoré ponúka nové BMW radu 7, ťaží z novej technológie podvozku, výnimočného priestoru pre interakciu s komunikačným systémom vozidla a zo širokého výberu asistenčných systémov z BMW ConnectedDrive.

BMW EfficientLightweight: Carbon Core napomáha znížiť hmotnosť vozidla až o 130 kilogramov.

Vďaka stratégii BMW EfficientLightweight je nová séria BMW radu 7 oproti odchádzajúcej generácii odľahčená až o 130 kilogramov. Telom je konštrukcia Carbon Core, založená na prenose technológií z vývoja modelov BMW i. Využitím karbónu (CFRP), ktorého materiálne vlastnosti sú ako stvorené na použitie v konštrukcii priestoru pre cestujúcich vystaveného väčšiemu zaťaženiu, sa zvyšuje torzná pevnosť a tuhosť. Konfigurácia jednotlivých plechových prvkov môže byť zodpovedajúcim spôsobom upravená, pričom umožňuje výrazné zníženie hmotnosti karosérie.

Šesťvalcový radový motor z novej generácie hnacích jednotiek.

Nové BMW radu 7 bude poháňaný motorom z najnovšej generácie hnacích jednotiek BMW Group, vrátane šesťvalcového radového prevedenia. Nový benzínový motor s technológiou BMW TwinPower Turbo sa spája s novovyvinutou osemstupňovou prevodovkou Steptronic.

 

P90179288_lowRes P90179290_lowRes P90179291_lowRes P90179294_lowRes P90179296_lowRes P90179297_lowRes P90179303_lowRes P90179309_lowRes P90179310_lowRes P90179311_lowRes P90179316_lowRes P90179321_lowRes P90179322_lowRes P90179330_lowRes P90179347_lowRes

 

Dynamika a pohodlie počas jazdy ušité na mieru – na najvyššej úrovni.

Sofistikované a precízne karosárske technológie a ďalšie ovládacie prvky karosérie – v rámci štandardného vybavenia alebo ako doplnková výbava – zlepšujú nielen jazdnú dynamiku BMW radu 7 novej generácie, ale aj kvalitu jazdy.

Rovnováha medzi týmito dvoma aspektmi radosti z jazdy je bezkonkurenčná v triede luxusných limuzín. Zahrnutie dvojnápravového vzduchového odpruženia s automatickým vyrovnávaním do štandardnej výbavy vedie k citeľnému zlepšeniu pohodlia počas jazdy. Systém Dynamic Damper Control je tiež súčasťou štandardnej výbavy. Toto elektronické ovládanie tlmičov zlepšuje primárne a sekundárne jazdné vlastnosti limuzíny a zostruje dynamické vlastnosti. Najnovšia aktualizácia systému Integral Active Steering spoločne s aplikáciou prvého elektromechanicky poháňaného Systému Dynamic Drive prispievajú k ďalšiemu zvýšeniu pohodlia, dynamických schopností a istoty na ceste v novom BMW radu 7.

Najnovšie inovácie ponúkajú šoférom väčšiu slobodu vo výbere toho správneho nastavenia vozidla podľa zmien povahy vozovky: možno si zvoliť ešte športovejšie jazdné vlastnosti či optimalizovať komfort jazdy. Okrem toho možno využiť novonavrhnutý prepínač systému Driving Experience Control pre aktiváciu adaptívneho režimu (ADAPTIVE). V tomto nastavení sa vozidlo prispôsobí povahe a jazdnému povrchu vozovky.

Intuitívne ovládanie s dotykovým displejom a systémom ovládania gestami.

Systém iDrive sa v novej generácii BMW radu 7 prvýkrát dodáva s dotykový displejom. To znamená, že zákazníci budú môcť ovládať operačný systém rovnakým spôsobom ako moderné elektronické zariadenia. Okrem bežného použitia ovládača na obsluhu operačného systému možno jeho funkcie voliť aj na dotykovom displeji.

Ďalší nový prírastok do funkcionality systému iDrive je premiéra systému ovládania gestami BMW. Ručné pohyby, snímané 3D senzormi, ovládajú funkcie informačno-zábavného systému skutočne intuitívnym a používateľsky prívetivým spôsobom. Gestá možno využiť na celý rad funkcií, vrátane ovládania hlasitosti zvuku v zvukových aplikáciách a na prijatie alebo odmietnutie prichádzajúceho hovoru. Navyše si používatelia na individuálnu voľbu funkcie môžu nastaviť konkrétne gesto.

Jedinečné v triede luxusných sedanov: parkovanie na diaľkové ovládanie.

Nové BMW radu 7 je prvým sériovo vyrábaným automobilom na svete, ktorý budú môcť majitelia nasmerovať do alebo z parkovacieho miesta alebo garáže bez prítomnosti vodiča za volantom. Možnosť parkovania na diaľku umožňuje šoférom prístup do mimoriadne úzkych parkovacích miest. Použitím novovyvinutého kľúča BMW Display Key môže vodič automobil plnoautomaticky zaparkovať alebo vyparkovať.

Inovatívne asistenčné systémy z BMW ConnectedDrive zvyšujú pohodlie a bezpečnosť.

Nové funkcie systémov Driving Assistant Plus a Driving Assistant teraz zahŕňajú asistované riadenie a ovládanie smeru a systém Lane Departure Warning spolu s aktívnou ochranou proti bočnej kolízii a prevenciu kolízie a varovanie o okolitej premávke a chodcoch za vozidlom. Pri použití Aktívneho tempomatu s funkciou Stop & Go stačí stlačiť tlačidlo a nastaví sa optimálna rýchlosť vďaka funkcii Speed Limit Info.

Zdroj: Transservice/BMW Group

Foto: BMW Group