Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

NOVÝ LEXUS RC F SPORT BLACK EDITION: CELOČIERNY MOTÍV INŠPIROVANÝ TRADIČNÝM JAPONSKÝM ATRAMENTOM SUMI

Na tohtoročnom medzinárodnom autosalóne v Ženeve sa po prvýkrát predstaví model Lexus RC 300h F SPORT v špeciálnej novej úprave Black Edition, ktorá dramaticky vyzdvihuje vizuálnu atraktívnosť atletických línií tohto kupé.

Ako naznačuje názov, úprava Black Edition zdôrazňuje dynamický a nenápadný vzhľad širokou škálou nových čiernych štýlových prvkov inšpirovaných hustou farbou japonského atramentu sumi, ktorý sa po stáročia používa v tradičných štetcových maľbách a kaligrafii.

Vretenovitá mriežka chladiča modelu F SPORT so stupňovitým sieťovinovým vzorom s motívom písmena L má novú tmavú chrómovú povrchovú úpravu. Tá sa použila aj u nových okrúhlych hmlových svetiel s diódami LED, ktoré sa nachádzajú na okrajoch dolnej časti mriežky chladiča a dopĺňajú pôsobivý charakter predných svetiel vozidla.

Model F SPORT má 19-palcové disky z ľahkých zliatin s matnou čiernou povrchovou úpravou a je vybavený lištami okien z nehrdzavejúcej ocele, ktoré elegantne ladia s metalízovým lakom Graphite Black tohto kupé.

Sedadlá a volant v kabíne modelu F SPORT sú čalúnené hladkou čiernou kožou s detailným, sýtooranžovým prešívaním. V kabíne je aj nové drevené obloženie s tmavým čiernym odtieňom, ktorý sa dosiahol napúšťaním dreva atramentom sumi.

Model RC F SPORT vo verzii Black Edition poháňa samonabíjacia hybridná elektrická pohonná sústava od spoločnosti Lexus, ktorá zahŕňa 2,5-litrový zážihový motor a výkonný elektromotor. Pohonná sústava poskytuje maximálny celkový výkon 223 k (DIN)/164 kW. Ponúka hladkú a pohotovú odozvu, spotrebu paliva v kombinovanom cykle od 5,0 l/100 km a emisie CO2 na úrovni od 116 g/km.

Zdroj: TRANSSERVICE / Lexus

Foto: Lexus