Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Nový Ford Transit Courier a Ford Tourneo Courier už v predaji!

Nový Ford Transit Courier je najmenšou dodávkou značky Ford. Završuje ponuku rodiny Transit, kam patrí väčší Transit Connect, Transit Custom a Transit.

Úplne nový Ford Transit Courier určený pre malé podniky a poskytovateľov mestských kuriérskych služieb ponúka najnižšiu spotrebu paliva a najlepšie prepravné schopnosti vo svojej triede.

TransitCourier_11 Ford-Transit-Courier_01
Ako prvý malý Ford Transit môže byť vybavený 1,6-litrovým vznetovým motorom, s ktorým dosahuje spotrebu paliva 3,7 l/100 km a emisie CO2 na úrovni 97 g/km, prípadne motorom EcoBoost s objemom 1,0 litra, s ktorým dosahuje spotrebu paliva 5,2 l/100 km a emisie 119 g/km**.

Nový Transit Courier má v porovnaní s priamymi konkurentmi väčší nákladový priestor s väčšou dĺžkou, lepším prístupom cez posuvné bočné dvere a plnú oceľovú priehradku.

Kompaktná a cenovo dostupná dodávka taktiež ponúka špičkové bezpečnostné systémy, veľký úložný priestor v kabíne a hlasové ovládanie s technológiou Ford SYNC s funkciou núdzovej pomoci Emergency Assistance.

Nový Ford Tourneo Courier je najmenším z osobných vozidiel rodiny s označením Tourneo, popri väčších modeloch Tourneo Connect/Grand Tourneo Connect a Tourneo Custom.

TourneoCourier_29 TourneoCourier_18

Transit Courier je posledným prvkom schémy prestavby a rozšírenia európskeho radu Ford Transit. Úplne nový malý mikrobus od automobilky Ford s názvom Tourneo Courier ponúka najnižšiu spotrebu paliva v triede, bezkonkurenčnú priestrannosť a exkluzívne prvky bezpečnosti. Je určený pre rodiny aj pre mestských motoristov s aktívnym životným štýlom. Univerzálny päťmiestny mikrobus valcuje konkurenciu skvelým batožinovým priestorom s objemom 708 litrov. Okrem toho ponúka bohatý priestor pre cestujúcich, pohodlný prístup k zadným sedadlám a dômyselné riešenia úložného priestoru.

Úplne nový model Tourneo Courier poháňa 1,6-litrový vznetový motor so spotrebou 3,7 l/100 km a emisiami CO2 na úrovni 97 g/km. V ponuke je aj 1,0-litrový motor EcoBoost so spotrebou 5,2 l/100 km a emisiami CO2 na úrovni 119 g/km. Nový model ako prvý vo svojej triede prináša pokročilé bezpečnostné prvky, ako sú hlavové airbagy, funkcia upozornenia na nezapnuté bezpečnostné pásy pre cestujúcich v druhom rade, elektronický stabilizačný systém či systém monitorovania tlaku v pneumatikách. K dispozícii je aj komunikačný systém Ford SYNC s funkciou núdzovej pomoci, kolenný airbag pre vodiča a obmedzovač rýchlosti. Štýlovým kompaktným mikrobusom automobilka Ford završuje ponuku štyroch vozidiel z rodiny Tourneo.

 

Fotogaléria: 

012

015 Ford-Tourneo-family2

Ford-Transit-family

 

 

Zdroj: Transservice, Ford

Foto: Ford