Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

NOVÝ CITROËN C3: NOVÁ OFENZÍVA ZNAČKY CITROËN

Citroën dnes odhaľuje nový model Citroën C3. Predstavuje sa tak vynovený bestseller, ktorého sa od roku 2002 vyrobilo viac ako 3,5 milióna exemplárov. So svojou jedinečnou a farebnou osobnosťou stanovuje nové svieže a optimistické pravidlá v segmente mestských vozidiel. Vyznačuje sa jedinečnými tvarmi a grafickými prvkami, ktoré vozidlu pridávajú energický a vzhľad a pocit bezpečia. Odvážny dizajn obohacujú aj široké možnosti personalizácie. Interiér nového modelu C3 sa zameral na komfort bez kompromisov, kde sa každá cesta zmení na pobyt v pohodlnom priestore. Okrem toho disponuje aj najnovšími technológiami. Medzi nimi sa vo svetovej premiére predstavuje zabudovaná HD kamera ConnectedCAM Citroën™, určená na zaznamenávanie fotiek a videí.

Príchod nového modelu Citroën C3 prinesie do sveta automobilov nový vietor. Univerzálne mestské vozidlo sa vzďaľuje zaužívaným konvenciám a predstavuje sa ako energické a farebné vozidlo s príťažlivou osobnosťou.

„Nový model Citroën C3 má všetky dôležité znaky a predstavuje silný tromf, ktorý dodá značke nový impulz. Zároveň je veľkým vkladom, pretože ide o model, ktorý sa veľmi dobre predáva. Každé piate vozidlo predané v Európe je práve C3. Výraznou osobnosťou a komfortom pritiahne k značke nových klientov, ktorí hľadajú moderné vozidlo s osobitým charakterom. Zároveň je to model, ktorý osvieži imidž značky.” Linda JACKSON  –  výkonná riaditeľka značky CITROËN

Nový Citroën C3 vyznáva všetky hlavné hodnoty značky Citroën:

 • „OPTIMIZMUS” odvážnym dizajnom. Na prvý pohľad zaujmú originálne tvary nového modelu C3. Vysoká charizmatická predná časť, ako aj výrazné krivky, ktoré mu dodávajú mohutný a energický vzhľad.Hladké plochy, originálna grafika a farby sú znakmi moderného a aktuálneho vozidla. Jedinečnú osobnosť umocňujú široké možnosti personalizácie. Vozidlo ponúka dostupné možnosti personalizácie, ktoré nemajú na trhu konkurenciu. Majiteľ si tak vytvorí vozidlo s vlastných imidžom a originálnym charakterom. Exteriér nového modelu C3 ponúka možnosť voľby z 3 farieb strechy, ktoré dopĺňajú farebné prvky v okolí hmloviek, krytov svetlometov, zadných okien a na prvku Airbump®. V interiéri sú k dispozícii 4 druhy vyhotovenia, aby si každý mohol vybrať ten, ktorý najviac vyhovuje jeho osobnosti. Interiér osloví svojou priestrannosťou, ktorú umocňuje tvar sedadiel a horizontálne čisto navrhnutej palubnej dosky.
 • „ĽUDSKOSŤ” vyžarovaním pohodlia na palube. Programom Citroën Advanced Comfort®, ktorý zohral podstatnú úlohu aj pri vývoji nového modelu C3, sa značka Citroën rozhodla dať slovu komfort nový a moderný význam. Už od vstupu na palubu možno vnímať pocit pohodlia, ktorý vyžarujú vizuálne aj fyzicky komfortné sedadlá, presklená panoramatická strecha, ktorá zaplavuje interiér svetlom, dôvtipné odkladacie priestory či veľkoryso navrhnutý a prívetivý interiér. Tento pocit umocňuje aj výber farieb a materiálov inšpirovaný svetom cestovania a nábytku, čo má vyvolať dojem, že posádka sa v novej C3 cíti ako doma. Nová C3 chráni posádku ako v škrupinke a izoluje ju od okolitého sveta aj od všetkých nerovností na ceste. Každodenné používanie uľahčuje zjednotenie ovládanie na 7-palcovú dotykovú obrazovku a bezkľúčový vstup do vozidla. Nová C3 je s piatimi dverami praktickým vozidlom, no s dĺžkou 3,99 metra si uchováva kompaktné rozmery.
 • „POKROK” s najnovšími technológiami. Značka Citroën predstavuje vo svetovej premiére technológiu ConnectedCAM Citroën™. Ide o zabudovanú širokouhlú HD kameru, ktorá umožňuje zaznamenávanie fotiek alebo videí z cesty a ich následné publikovanie na sociálnych sieťach či uchovávanie pre vlastnú potrebu. Nový Citroën C3 ponúka viacero prvkov, ktoré vodičovi uľahčujú šoférovanie: 3D online navigáciu s hlasovým ovládaním, parkovaciu kameru, výstrahu pred opustením jazdného pruhu a sledovanie mŕtveho uhla. O pohon nového modelu Citroën C3 sa postarajú výkonné a účinné pohonné jednotky: benzínové PureTech, naftové BlueHDi, a najnovšia automatická prevodovka EAT6.

„S jedinečnými tvarmi, možnosťami personalizácie a konektivity je C3 sviežim, odvážnym a moderným vozidlom. Zosobňuje aktuálnu ofenzívu modelov značky Citroën”  Xavier PEUGEOT  – riaditeľ produktov značky CITROËN

01 „OPTIMIZMUS”: ODVÁŽNY DIZAJN

1. Nový Citroën C3 s uvoľnenou osobnosťou 

Nový CITROËN C3 sa už na prvý pohľad vyznačuje odvážnym dizajnom a výrazným charakterom. Jeho postoj vyžaruje sviežosť a energiu ale aj robustnosť a silu. Narúša zaužívané stereotypy segmentu, no zároveň spája obliny predchodcu s nádychom dynamiky.

Nový model C3 je čistokrvným vozidlom značky Citroën s plochami a proporciami, ktoré vytvárajú jedinečné a ľahko rozpoznateľné tvary. Zvýšená predná časť evokuje pocit robustnosti. Opticky predlžuje strednú časť karosérie a prispieva k horizontálnemu vyváženiu karosérie. Vozidlo tak vyžaruje prirodzený pocit sily. Plynulé krivky a svalnaté boky evokujú dynamiku a výkon. Čisté tvary, homogénne formy bez náznakov agresivity podčiarkujú výrazné grafické prvky. Nová C3 je moderná a energická, pričom z nej zároveň vyžaruje aj pokoj.

Prednej časti dominujú svetlá rozdelené do dvoch úrovní, ktoré tvoria spoľahlivú identifikáciu vozidiel značky Citroën. Zvýšený pohľad umocňuje vnímanie výšky prednej časti. Šípy a ich dvojité chrómové ramená zasahujú až do denných LED svetlometov a zdôrazňujú šírku vozidla. Technologicky vyspelé svetlomety dostali kruhový tvar. Plastová časť na spodnej časti nárazníkov slúži na ochranu vozidla, zdôraznenie prednej časti a zároveň jej dodáva dobrodružný výraz. Hmlovkám dodávajú svieži vzhľad ich farebné obruby.

Bočnému pohľadu dominuje plávajúca strecha, ktorá je ukotvená na čiernych predných stĺpikoch. Napnuté línie strechy dynamizujú profil vozidla. Pomer medzi plechovými a presklenými časťami karosérie zdôrazňujú ochrannú schopnosť vozidla. Stúpajúca línia bočných okien voľne nadväzuje na zvýšenú prednú kapotu. Plochy sú plynulé a bez náznakov agresivity. Blatníky majú najväčší priemer na trhu, až 640 mm, čo umocňuje charakter vozidla. Do blatníkov sa dostanú kolesá s priemerom až 17 palcov, pričom na blatníky sa môžu namontovať aj ochranné lišty, ktoré vozidlu dodajú dobrodružný nádych crossoveru. Zadný nárazník s výraznými tvarmi dodáva vozidlu energiu a vďaka tomu vyzerá, že je pripravené kedykoľvek vyraziť. Tento pocit umocňujú aj krátke zadné previsy.

Nezameniteľným vizuálnym prvkom je systém Airbump® chrániaci karosériu a posilňujúci dizajn vozidla. Povrch bráni škrabancom, tvoria ho vzduchové kapsule a zároveň zohráva úlohu nárazníka. Je vyrobený z polyuretánu, pružného termoplastu, ktorý veľmi dobre odoláva každodenným nástrahám ako slnko, voda, starnutie, škrabance. Airbump® tvorí 6 kapsúl naplnených vzduchom. Nachádzajú sa v spodnej časti dverí, ktorá je zvlášť v mestách veľmi zraniteľná. V závislosti od verzie dostane Airbump® biele alebo červené orámovanie.

Zadná časť podčiarkuje šírku vozidla. Na hladkých plochách vynikajú zadné svetlomety s 3D grafikou, ktoré potvrdzujú jedinečnú a technologicky vyspelú identitu nového modelu C3. Robustná spodná zóna chráni vozidlo pri každodenných kontaktoch. Zmenilo sa aj označenie „C3”: číslovka 3 je čierna v chrómovanom kruhu a nadväzuje na čierne šípy v trblietavom kruhu, ktoré sa po prvý raz objavili na modeli C4 Cactus.

Nový model Citroën C3 dostal vylepšenú aerodynamiku, pričom čelná plocha SCx sa zmenšila na 0,63m². Oproti predchádzajúcej generácii sa strecha nachádza o 4 cm nižšie. Obtekanie vzduchu zlepšujú aj aerodynamicky upravené tvary prednej časti.

2. Priestranný interiér vytvorený ako obývačka

Kabína nového modelu C3 vznikla so zámerom vytvoriť priestor, ktorý by pripomínal domácnosť, miesto, kde sa človek cíti dobre a kde si oddýchne. Je útulná, moderná, intuitívna a komfortná. Inšpiráciu pri výbere tvarov a materiálov čerpala z oblastí ako architektúra, dekorácie či nábytkárstvo. Je to miesto, kde vládne pokoj v duchu „feel good”. Miesto, ktoré na prvý pohľad inšpiruje na cestovanie, o čom svedčia aj remene na dverách pripomínajúce držadlá na kufre, typický dizajnový prvok značky Citroën.

Nový model C3 dostal výnimočné tvary interiéru, ktoré spájajú veľké priestory, celkový súlad a plné mäkké tvary. Vnímanie priestoru umocňuje horizontálne delenie kabíny a najmä palubná doska, ktorá zaberá celú šírku vozidla. Tvorí jeden do detailov vycibrený kus a prispieva k jednoduchým tvarom interiéru. Jej súčasťou je aj vyspelá technológia v podobe 7-palcovej dotykovej obrazovky, ktorá akoby sa vznášala nad palubnou doskou. Na bokoch palubnej dosky sa nachádzajú výduchy klimatizácie, ktoré ju opticky rozširujú.

Dizajn palubnej dosky ozvláštňuje priečny pruh, ktorý zdôrazňuje jej šírku a dodáva interiéru zvláštny jedinečný charakter. Tento prvok môže na želanie klienta dostať viacero povrchových úprav a meniť tak náladu interiéru. Môže byť lakovaný, potiahnutý látkou alebo plastom, s prešitím alebo bez neho či ozvláštnený chrómom alebo farbou. Pre zjednotenie a pozdvihnutie hodnoty interiéru je vytvorený z rovnakého materiálu ako sedadlá.

Sedadlá nového modelu Citroën C3 vznikli so zámerom vytvoriť široké a veľkodušné sedáky, kľúčový element pohodlia na palube. Kladú dôraz na šírku pre posilnenie pocitu priestoru a zvýšenie komfortu. Tento pocit umocňuje voľba teplých a svetlých materiálov inšpirovaných inými oblasťami ako automobilmi. Každý prvok bol do detailu premyslený a vyberaný tak, aby bol v súlade s celkom.

3. Komplexné, bezkonkurenčné a jedinečné možnosti individualizácie

Individualizácia a personalizácia patria medzi výrazné fenomény dnešnej spoločnosti, kedy každý chce vyjadriť svoju osobnosť a svoj vlastný štýl. Nový model Citroën C3 je prvým vozidlom na trhu, ktorý ponúka také komplexné a navzájom sa dopĺňajúce možnosti. Je tromfom pre motoristov, ktorí hľadajú vozidlo presne podľa svojho vkusu. Individualizácia ponúka oveľa viac ako farebné odtiene. Bola vytvorená ako homogénny celok pre vyjadrenie osobnosti a zhodnotenie vlastného vkusu zákazníka. Personalizácia sa môže prejaviť v interiéri aj v exteriéri. Exteriér sa môže prikloniť na stranu klasiky či popu, dynamiky aj módy. Interiéru môže panovať príjemná a útulná nálada alebo technicky zameraná dynamika.

Exteriér novej C3 umožňuje dvojfarebné lakovanie karosérie. K dispozícii je 9 farieb karosérie (biela Blanc Banquise, čierna Noir Perla Nera, sivá Gris Shark, sivá Gris Alu, červená Rouge Rubi, zelená Almond Green, modrá Cobalt Blue, oranžová Orange Power a žltá Sable) v spojení s troma farbami strechy (biela Blanc Opale, čierna Noir Onyx, červená Rouge Aden), čo znamená dovedna 36 kombinácií. Takéto možnosti otvárajú priestor na výber vozidla, ktoré bude mať klasickú karosériu a farebnú strechu, alebo, naopak, tradičnú farbu strechy oživí trendová karoséria. Tieto farebné kombinácie prinášajú moderný vietor a osviežujú nový modelový rad Citroën C3.

Individualizácia prináša viac ako len dvojfarebné kombinácie. Farebné akcenty sa objavujú aj na viacerých častiach nového modelu Citroën C3. Farba strechy sa nachádza aj na obrubách hmloviek, na orámovaní prvku Airbump®, na krytoch spätných zrkadiel či na zadnej časti vozidla.

V interiéri sú na výber 4 druhy farebných kombinácií. Prejavujú sa na sedadlách a palubnej doske. Farebné dotyky sa nachádzajú aj na ďalších prvkoch, ktoré oslovia aj tých najnáročnejších klientov.

 • Sériové vyhotovenie zdôrazňuje vycibrený dizajn s neutrálnymi farbami doplnenými o žlté prešívanie.
 • Vyhotovenie Metropolitan Grey rozžiari interiér svetlými farbami, teplými poťahmi aj na palubnej doske a vytvára jednoliaty celok inšpirovaný nábytkom.
 • Vyhotovenie Urban Red prináša kontrast medzi tmavými a živými farbami, čo prináša do interiéru dynamiku. Priečny pruh na palubnej doske je olemovaný. Dostane červené prvky, ktoré sa nachádzajú aj na viacerých elementoch palubnej dosky.
 • Vyhotovenie Hype Colorado hrá s kartami prémiovej triedy, ktoré zvyšujú hodnotu interiéru a pridávajú špecifický dotyk originality. Súčasťou tohto vyhotovenia je aj dvojfarebný volant.

 

02 „ĽUDSKOSŤ”: POHODLIE NA PALUBE

Ponúknuť komplexný a celkový zážitok z pohodlia, ktorý bude odlišný od konkurencie a typický pre značku Citroën: tento výskum zameraný na komfort bol hlavným zámerom pri vývoji nového modelu Citroën C3. Všetky prvky spadajú pod označenie Citroën Advanced Comfort®.

1. Všetko pre pohodlie

Od prvého nastúpenia na palubu bude nový model Citroën C3 rozmaznávať svoju posádku komfortom. Prispievajú k tomu pohodlné sedadlá, presklená panoramatická strecha, ktorá zaplaví interiér svetlom, veľké odkladacie priestory ako aj útulný a veľkodušný interiér. Tento pocit zosilnia aj farby a materiály, ktoré našli inšpiráciu vo svete nábytku a cestovania.

Pod vnímanie pohodlia sa podpísala celková nálada v interiéri: zvláštna starostlivosť sa venovala výberu farieb, spracovaniu vnútorných priestorov, materiálov a presvetleniu. Kabína využíva jemné a zaoblené formy, vycibrené prvky, horizontálnu palubnú dosku, ktorá uvoľňuje priestor na palube. Táto harmónia a súhra sa preniesla na výplne dverí, sedadlá a na palubnú dosku. Opticky teplé a svetlé textílie sa starajú o jedinečný vizuálny súlad a pocit z kvality. Homogénny celok prenáša posádku do pohodlnej bublinky. Nový model Citroën C3 vznikol so zámerom vytvoriť uvoľnené a pohodlné prostredie, kde by sa človek cítil ako doma.

Tento pocit sa fyzicky spája s pocitom priestoru. Nová C3 ho ponúka naozaj dostatok a v tejto oblasti sa stáva lídrom na trhu. Priestor umocňuje tvar palubnej dosky a sedadiel a potvrdzuje ho aj šírka v oblasti ramien s hodnotou 1 379 mm, čo je o 2 cm viac ako mala predchádzajúca generácia. V rovnakom duchu sa nesie aj zadná časť, ktorá ponúka najviac miesta na nohy v segmente. Tvar predných sedadiel a spracovanie vrchnej časti palubnej dosky prispievajú k optimálnemu výhľadu a k tomu, aby mohli zadní pasažieri pohodlne komunikovať s prednými. Panoramatická strecha zaručuje, že pasažieri na všetkých sedadlách si užívajú svetelný kúpeľ.

Konštruktéri venovali pri vývoji veľký dôraz sedadlám. Ponúkajú veľké rozmery a šírku, ktorá je znakom komfortu, pričom dostali všetky moderné prvky. Mäkké penové výstuže spolu s výberom poťahových materiálov posúvajú kvalitu pohodlných sedadiel vybavených bedrovou opierkou na najvyššiu úroveň. Vozidlo rozmaznáva vodiča aj posádku viacerými spôsobmi. Mäkkosťou pri nastúpení, jazdnými vlastnosťami ako aj tvarom sedadiel. Penové výplne majú aj ďalšiu funkciu: izolujú pasažierov od cesty, čo zvyšuje jazdný komfort.

Nový model Citroën C3 meria na dĺžku 3,99 m a má polomer otáčania 10,7 metra, čo znamená veľmi dobrú obratnosť v meste. Zároveň disponuje piatimi dverami a piatimi sedadlami, takže vozidlo je za každých okolností veľmi praktické.

2. Zjednodušený život na palube

Komfort sa v automobiloch prejavuje aj jednoduchým životom na palube a plynulým používaním jednotlivých funkcií. Pod hlavičkou programu Citroën Advanced Comfort® sa na palubu nového modelu Citroën C3 dostala vylepšená ergonómia ovládacích prvkov,viaceré premyslené odkladacie priestory ako aj informácie o jazde či intuitívne technológie, ktoré uľahčujú život.

Nová C3 je vynikajúca na každodenné používanie. Odkladacie priestory boli vyvinuté tak, aby boli maximálne funkčné a aby ladili s celkovou harmóniou interiéru. Premyslený stredový odkladací priestor vytvára množstvo miesta v prednej časti vozidla a dopĺňa ho schránka pred spolujazdcom s objemom 6,25 l. Predné dvere disponujú priestrannými vreckami. Odvážnym krokom je ich svetlá farba, ktorá pomáha pri ľahšom hľadaní odložených vecí. Nová C3 nerobí kompromisy ani v batožinovom priestore, ktorý ponúka objem 300 l.

Jednoduchosť ovládania ovplyvňuje aj intuitívnosť, interakcia a rýchlosť. Nová C3 zjednocuje všetky tieto požiadavky v 7-palcovej dotykovej obrazovke, ozajstnom ovládacom centre vozidla. Vďaka nej sa palubná doska uvoľnila od ovládacích prvkov a zjednotila ich funkčným, moderným a intuitívnym spôsobom. Dotyková obrazovka využíva kapacitnú technológiu, čo zlepšuje plynulosť a intuitívnosť ovládania. V jej spodnej časti sa nachádza oporná plocha na ruku. Vďaka nej sa dotyková obrazovka ovláda veľmi presne a pohodlne.

Vstup do nového modelu C3 uľahčuje bezkľúčové otváranie a štartovanie. Funkcia umožňuje zamykanie, odomykanie a štartovanie vozidla bez toho, aby vodič musel vytiahnuť kľúč z vrecka. Vozidlo rozpozná jeho kľúč v momente, keď sa začne blížiť.

03 „POKROK”: NAJNOVŠIE TECHNOLÓGIE

1. ConnectedCAM Citroën™

V novom modeli C3 sa po prvý raz predstaví aj novinka ConnectedCAM Citroën™, ktorá prispeje k väčšiemu pokoju duše majiteľov. Technologická novinka „made by Citroën” pozostáva zo širokouhlej full HD kamery s uhlom záberu 120° a rozlíšením 2 milióny pixelov, modulu GPS a s internou pamäťou s kapacitou 16 GB. Nachádza sa na čelnom skle v oblasti spätného zrkadla a sníma exteriér pred vozidlom. Vďaka dvom základným funkciám sa môže stať svedkom všetkého, čo sa deje na palube:

 • Jednoduchým kliknutím môže vodič odfotiť to, čo vidí pred sebou a následne fotografiu bezpečne uverejniť na sociálnych sieťach. S touto kamerou môže uložiť do pamäte zaujímavé scenérie, západy slnka a ďalšie momenty. Dlhým stlačením môže vodič nahrávať videá s dĺžkou do 20 sekúnd. Publikovanie foto a video záznamov umožňuje bezplatná aplikácia ConnectedCAM Citroën.
 • V prípade nárazu sa nahrávanie spustí automaticky a zaznamená 30 sekúnd pred nárazom a 1 minútu po nehode. Záznam môže následne vodičovi poslúžiť aj ako dôkazový materiál.
 • Ďalšou výhodou, ktorú prináša aplikácia ConnectedCAM Citroën, je možnosť uloženia pozície pomocou geolokačnej funkcie. Uľahčí to následné nájdenie vozidla.

2.  Zostava technologických spoločníkov na každý deň

Potrebám tohto modelu presne vyhovuje platforma A, ktorú vyvinula Skupina PSA. Nový model C3 využíva vynikajúci pomer medzi kompaktnými rozmermi a veľkým vnútorným priestorom, atraktívne tvary a jej celkovú účinnosť. Pri vývoji sa venovala zvláštna pozornosť novým tlmičom a vylepšeniu osvedčenej nápravy (pseudo MacPherson s deformovateľnou priečkou). Nové spojenie ponúka vynikajúce možnosti tlmenia a umožňuje plávanie karosérie nad malými nerovnosťami, čo je typická vlastnosť vozidiel značky Citroën. Odhlučnenie je na vynikajúcej úrovni a s umiestnením priečky v tvare H pod sedadlá sa zvýšila aj bezpečnosť v prípade nárazu.

Na pohon nového modelu Citroën C3 poslúžia najnovšie účinné a úsporné benzínové motory PureTech a naftové pohonné jednotky s označením BlueHDi. Benzínové 3-valcové motory PureTech 68, 82 a 110 (Stop & Start) sa spoja s manuálnou prevodovkou, rovnako tak aj naftové motory BlueHDi 75 (Stop & Start) a 100 (Stop & Start). Maximum pohodlia a komfortu prinesie automatická prevodovka EAT6, ktorá bude k dispozícii od začiatku predaja.

Nová C3 dostane v závislosti od motorizácie a pre lepšiu podporu vodiča ako aj pre vyššiu bezpečnosť viacero technologických asistenčných systémov, ktoré uľahčia život za volantom a zvýšia zážitok z jazdy:

Asistenčné systémy:

 • NAVIGÁCIA CITROËN CONNECT NAV, nový online 3D navigačný systém s dotykovou 7-palcovou obrazovkou. Nový Citroën C3 prináša novú generáciu navigácie, ktorá sa dá ovládať hlasovými povelmi alebo dotykovou obrazovkou. Citroën Connect Nav využíva online služby ako TomTom Traffic na aktuálne informácie o dopravnej situácii, umiestnení čerpacích staníc aj s cenami palív alebo parkovísk, správy o počasí či na vyhľadávanie zaujímavých miest v okolí. Používatelia dostanú aj informácie o nebezpečných zónach, ktoré sa nachádzajú na ich ceste či o úsekoch so zvýšenou nehodovosťou. Súčasťou systému je aj hlasové ovládanie navigácie, telefónu a médií.
 • MIRROR SCREEN: táto technológia umožňuje pripojiť smartfón a zduplikovať jeho obrazovku na centrálnej obrazovke vozidla. Vodič tak môže pohodlne ovládať mediálny obsah svojho telefónu a niektoré aplikácie priamo cez dotykovú obrazovku vozidla. Funkcia podporuje rozhranie Apple CarPlayTM, Android Auto (od začiatku roka 2017) a MirrorLink®.
 • PARKOVACIA KAMERA s parkovacími snímačmi: pri zaradení spiatočky prenáša pohľad spoza vozidla na hlavnú obrazovku. Pohľad dopĺňajú farebné značky, ktoré znázorňujú vzdialenosť vozidla od prekážky. Ide o rozšírený pohľad na uľahčenie akýchkoľvek manévrov.
 • POMOC PRI ROZBIEHANÍ SA DO KOPCA: tento systém pomáha pri rozbiehaní sa vo svahu. Zabraňuje neželanému spätnému pohybu vozidla z kopca v momente, keď vodič uvoľní brzdový pedál. V kopcoch so sklonom nad 3 % automaticky zabrzdí vozidlo na dve sekundy.

Bezpečnostné systémy:

 • VÝSTRAHA PRED NEÚMYSELNÝM OPUSTENÍM JAZDNÉHO PRUHU: tento systém pomáha bojovať s únavou, prípadne s nepozornosťou a funguje od rýchlosti 60 km/h. Varuje vodiča pri opustení jazdného pruhu bez použitia smerovky. Systém sleduje vodorovné značenie (plnú aj prerušovanú čiaru) a vodičovi vysiela zvukové aj vizuálne upozornenia.
 • SLEDOVANIE MŔTVEHO UHLA: systém upozorní vodiča blikajúcim piktogramom v spätnom zrkadle na vozidlo, ktoré sa nachádza v mŕtvom uhle. Funguje na rovnakom princípe ako parkovacie snímače a predstavuje významný bezpečnostný prvok napríklad na mestských obchvatoch.
 • SLEDOVANIE ÚNAVY VODIČA: systém upozorňuje vodiča na dlhý čas šoférovania a odporúča mu spraviť si prestávku. Signál sa ozve po dvoch hodinách jazdy rýchlosťou nad 70km/h. Ak vodič nespraví prestávku, začne sa ozývať po každej ďalšej hodine jazdy.

Systémy na zvýšenie pohodlia pasažierov:

 • CITROËN Connect Box a Pack SOS: služba umožňuje vodičovi neustály kontakt s centrom špecializovaných asistenčných služieb. V prípade nehody sa manuálne alebo automaticky vyšle prostredníctvom siete GSM krátka správa do centrály. Súčasťou správy je identifikácia vozidla, telefónne číslo vodiča a presná geografická lokalizácia.
 • Paletu služieb CITROËN Connect Packs, ktoré sa spájajú s prvkami výbavy CITROËN Connect Box a Pack SOS, pozostáva z troch samostatných balíkov: pack Monitoring (bezplatný), čo je virtuálna servisná knižka (sleduje počet kilometrov a upozorní na servisnú prehliadku) a rady ako ušetriť palivo; pack Mapping (príplatkový) umožňuje lokalizáciu vozidla; pack Tracking (príplatkový) maximalizuje možnosti na nájdenie vozidla v prípade krádeže. Zmluva o službe sa podpisuje pri kúpe vozidla a/alebo cez web MyCitroen.

TECHNICKÉ ÚDAJE:
Dĺžka: 3,99 m
Šírka: 1,75 m
Výška: 1,47 m
Rázvor: 2,54 m
Objem batožinového priestoru: 300 l

 

Zdroj: Transservice/ Citroën

Foto: Citroën