Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Nový autobus Conecto prichádza po premiére vo Varšave

Nová generácia nízko-podlažných linkových mestských autobusov Conecto značky Mercedes-Benz prichádza (po premiére začiatkom septembra vo Varšave) hneď v dvoch vyhotoveniach. Prvým je bežný trojdverový autobus Conecto (dĺžka 12,13 metra). Druhé predstavuje štvordverový kĺbový autobus Conecto G (dĺžka 18,12 metra).
Novinku charakterizujú nekompromisne najnižšie celkové prevádzkové náklady pri uplatnení najmodernejších technológií v rámci podvozka, bezpečnosti či pohonu. Vrátane dieselov Euro VI s minimálnymi emisiami a alternatívne pohonu na zemný plyn. K nižším obstarávacím nákladom a tým vysokej konkurencieschopnosti novinky vedú vopred štandardne nastavené vyhotovenia.

Nový autobus spĺňa rastúce požiadavky na bezpečnosť jazdy, komfort cestujúcich, jednoduchosť ovládania a pod. Využíva elektronický systém stabilizácie ESP a v kĺbovom modeli aj ochranu pred zalomením ATC (Articulation Turntable Controller). Vysokú bezpečnosť a komfort jazdy poskytuje pri novinke tiež predná náprava s nezávislým zavesením kolies.

Zdroj: Transservice/Mercedes-Benz

Foto: Mercedes-Benz