Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Novinka v Trebišove: Prvá nabíjacia stanica pre elektromobily

Slovenské elektrárne a mesto Trebišov predstavili dnes prvú nabíjaciu stanicu pre elektromobily v tomto východoslovenskom meste.

„Nabíjacia stanica využíva najmodernejšiu technológiu nabíjania, ktorá je dostupná na trhu,“ informovala hovorkyňa Slovenských elektrární Janka Burdová.

Nabíjacia stanica pre elektromobily sa nachádza pri Mestskom úrade v Trebišove. „Sme radi, že práve mesto Trebišov bude patriť k priekopníkom elektromobility a infraštruktúry nabíjacích staníc na Slovensku. Technológia, ktorú sme dnes uviedli do prevádzky, je zárukou rozvoja a inovatívnosti v budúcnosti, impulzom k využívaniu zelenej energie vo všetkých oblastiach života,“ povedal manažér predaja a energetických služieb Slovenských elektrární, a.s., Andrea Pancotti.

Nabíjacia stanica v Trebišove s takzvaným zrýchleným dobíjaním umožňuje plné dobitie elektromobilu za dve hodiny. Je prístupná pre širokú verejnosť a je možné si zapožičať kartu na nabíjanie v informačnom stredisku na mestskom úrade.

Slovenské elektrárne, a.s., spoločnosť skupiny Enel zrealizovala pilotný projekt inštalácie šiestich nabíjacích staníc v lokalitách jednotlivých elektrární. Pred budovou Riaditeľstva Slovenských elektrární je nainštalovaná stĺpiková stanica, v podzemnej garáži funguje nástenná stanica. Stĺpikové stanice boli postavené pred Elektrárňami Nováky, elektrárňami Bohunice V2 a Mochovce, ako aj pred riaditeľstvom vodných elektrární v Trenčíne. Nabíjacia stanica v Trebišove je siedmou stanicou v poradí inštalovanou Slovenskými elektrárňami na Slovensku.

Zdroj: netky.sk

Foto: Ilustračné, wikimedia