Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

NOVÁ VYHLÁŠKA: Minimálna mzda a zastupovanie v Taliansku

AKTUÁLNE INFORMÁCIE 12.01.2017

Distacco: Kabotáž a vysielanie pracovníkov a dočasných zamestnancov do Talianska.

TRANSSERVICE s podporou partnera v IT a pomocou špecifického talianskeho tímu sú pripravení spustiť novú službu platnú pre nové talianske nariadenie „Distacco“.

Stanovenie cien služieb a postup bude zverejnený čoskoro.

Vážení dopravcovia,

boli sme informovaní o vydaní novej vyhlášky s čísl12om 136 dňa 27/07/16 v Taliansku (Distacco EÚ). Táto vyhláška je relatívne podobná už s existujúcim právnym predpisom v Nemecku a zákonu Macron vo Francúzsku, a týka sa vymenovania zástupcu v Taliansku, vysielania zahraničných vodičov, ktorí majú nárok na minimálnu mzdu a musia si na cesty zaobstarať svoje certifikáty.

Táto vyhláška bola vydaná 27. októbra a mala by byť platná od 27. decembra 2016.

K dnešnému dňu neboli ohľadne tejto veci vydané konkrétnejšie informácie. Bohužiaľ Ministerstvo práce a sociálnych vecí v Taliansku vydalo v tejto veci iba čiastočne informácie.

Informácie o tom, akou formou budú musieť byť vybavované dokumenty, aké budú úlohy a zodpovednosti talianskeho zástupcu alebo dokonca ako budú prebiehať kontroly zatiaľ nie sú k dispozícii. Preto vám v tejto fáze nemôžeme poskytnúť viac informácií, ani vám nemôžeme ponúknuť naše služby, ktoré by vám pomohli splniť nové talianske predpisy.

Avšak TRANSSERVICE, s partnerskou spoločnosťou v Taliansku,  bude poskytovať – za čo najlepšie možné podmienky – službu zastupovanie cestných dopravcov hneď, ako bude vyhláška vyžadovaná talianskymi úradmi.

Ak máte aj vy informácie o nových talianskych predpisoch, neváhajte nás kontaktovať.

Váš team TRANSSSERVICE

TRANSSERVICE, s.r.o.
Z. Kodálya 1423/23
925 21 Sládkovičovo
Slovak republic

Telefón : +421 (0) 31 784 2352

Mobil:     +421 (0) 902 624 876 alebo +421 (0) 918 426 863

Email : transservice@transservice.sk