Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Nová Toyota Auris sa v Ženeve predstaví po boku modelu Avensis

Na prichádzajúcom Ženevskom autosalóne (Salon International de l’Auto, 3.-15. marca) Toyota predstaví nový hatchback Auris a variant kombi s označením Auris Touring Sports.
Nová Toyota Auris prináša dizajn, ktorý potvrdzuje atraktívny a prémiový charakter, modernizovaný interiér a nové prvky komfortnej a bezpečnostnej výbavy.

Kľúčovým zástupcom nového modelového radu Auris je i naďalej variant Hybrid, nakoľko hybridné hnacie ústrojenstvo je vôbec najdôležitejším pohonom tohto modelového radu a v roku 2014 predstavovalo polovicu celkových predajov.

Avšak nová Toyota Auris hlási tiež nástup nových zážihových a vznetových jednotiek so zameraním na hospodárnosť a výkonové parametre, a dokáže tak ponúknuť dokonalé riešenie bez ohľadu na to, akému typu pohonu dáva zákazník prednosť.

Po predstavení modelov AYGO a Yaris v minulom roku sa terajším súbežným odhalením novej Toyoty Auris a Toyoty Avensis završuje omladenie európskej ponuky kľúčových modelov Toyota. Modely Auris a Avensis sa budú spoločne vyrábať vo výrobnom závode automobilky Toyota v britskom Burnastonu.

auris-01-geneva-ms-2015 auris-02-geneva-ms-2015 auris-03-geneva-ms-2015

 

Zdroj: Transservice/Toyota

Foto: Toyota