Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Nová flotila spoločnosti METRO zvýši profesionalitu služieb

„Máme radosť z toho, že METRO je náš nový flotilový zákazník a začala sa spolupráca slovenských zastúpení dvoch významných nemeckých spoločností,“ vyzdvihol pri odovzdávaní prvých vozidiel na rozvážku modelu Atego pre firmu METRO Cash & Carry SR generálny riaditeľ spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia (MBSK) Ing. Andrej Glatz.

Po vyše polstoročí pôsobenia (od roku 1964) dosahuje úspešný nadnárodný obchodník METRO tržby zhruba 60 miliárd eur. V rámci Slovenskej republiky zabezpečuje osobné, pohodlné a rýchle nákupy šesť prevádzok METRO Cash & Carry SR (METRO SR), z ktorých každá má svoje distribučné centrum. Ako ďalej informoval Mgr. Slavomír Smetanka, hlavný zástupca uvedenej spoločnosti pre oblasť distribúcie, práve donášková služba zohráva kľúčovú úlohu v napredovaní firmy. Predaje cez distribúciu rastú medziročne o desiatky percent.

„V súčasnosti preberáme pre našu flotilu, ktorú tvorí okolo šesťdesiat vozidiel, prvých pätnásť vozidiel Mercedes-Benz. Značka s hviezdou sa stala pre profesionalitu našich ďalších služieb jednoznačnou voľbou. Začíname tak spoluprácu spoločnosti METRO SR so spoločnosťou MBSK a zároveň so spoločnosťou Mercedes-Benz finančné služby. Verím, že bude vysoko profesionálna a benefitovať z nej budú predovšetkým zákazníci,“ zdôraznil Mgr. Slavomír Smetanka.

„Mercedes-Benz Atego patrí celoeurópsky medzi najefektívnejšie a najrozšírenejšie vozidlo pre rozvážku tovarov“, potvrdil Ing. Peter Ondriaš, vedúci predaja úžitkových vozidiel MBSK. Ako ďalej uviedol: „Atego predstavuje dobrý základ pre obmenu flotily spoločnosti METRO SR. Pre vozidlá platí garancia počas troch rokov alebo do najazdenia 250-tisíc kilometrov. Nadobúdajú sa na operatívny leasing, pri kompletnom zabezpečení starostlivosti, servisných a popredajných služieb v celoslovenskej sieti MBSK a skupiny Motor-Car“.

Úprimne sa novým vozidlám značky s hviezdou tešili tiež vodiči, ktorí si ich prišli prevziať. Za všetkých to povedal vodič Karol Kuchárik, ktorý v spoločnosti METRO SR pracuje vyše päť rokov: „Verím, že nový Mercedes Atego naplní moje očakávanie, hlavne čo sa týka prevádzkyschopnosti, je to super značka, ktorá má svoje meno.“   

 

Zdroj: Transservice/Mercedes

Foto: Mercedes