Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Nízkonákladový Ryanair otvorí v Bratislave v marci 2015 svoju bázu

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair otvorí v marci 2015 na Slovensku svoju prvú bázu. A to s dvoma bázovanými lietadlami a 16 leteckými linkami, v rámci ktorých pribudne aj nový let do Madridu. Na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave to avizoval generálny riaditeľ Ryanairu Michael O’Leary.

„Dúfam, že o nejakú dobu sa nám podarí priniesť do Bratislavy aj tretie a štvrté lietadlo,“ avizoval O’Leary. Firma tak podľa jeho slov investuje v Bratislave viac ako 200 miliónov dolárov (160,6 milióna eur). Nová báza by mala podľa dopravcu priniesť 60 letov týždenne a milión prepravených cestujúcich ročne. Pre dopravcu je to jeho 71. báza.

V lete budúceho roka plánuje Ryanair lietať štyrikrát do týždňa do Londýna, Milána a Ríma. Trikrát do týždňa zase do Paríža, Madridu, Liverpoolu či Bruselu. Dvakrát do týždňa to budú lety napríklad do Barcelony, Edinburghu či Malagy.

Podľa generálneho riaditeľa Letiska M. R. Štefánika Ivana Trhlíka sa týmto bratislavské letisko definitívne dostáva na leteckú mapu Európy.

Zdroj: netky.sk

Foto: Ilustračné, internet