Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

NDS plánuje postaviť pozdĺž diaľnic 107 km oplotenia

Takmer 107 kilometrov oplotenia by malo v tomto roku vyrásť pozdĺž diaľnic a rýchlostných ciest na Slovensku. Také sú plány Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS), ktorá by chcela v oplocovaní ciest pokračovať aj v roku 2015. Na budúci rok má totiž naplánovanú výstavbu približne 157 km oplotenia.

Podľa generálneho riaditeľa NDS Milana Gajdoša je oplotenie ciest dôležité pre zvyšovanie bezpečnosti. Tam, kde je diaľnica chránená plotom, výrazne klesol počet zrážok vodičov so zverou. V priebehu dvoch rokov by tak mali byť oplotené všetky existujúce diaľnice a rýchlocesty, s výnimkou úseku diaľnice D1 medzi Bratislavou a Trnavou. Ten má dostať oplotenie až po konečnom rozšírení.

V roku 2014 budú teda diaľničiari pracovať na oplotení úseku diaľnice D1 z Hornej Stredy po Trenčín. Zároveň sa má oplocovať aj časť rýchlostnej cesty R1 zo Žarnovice po Lehôtku pod Brehmi, tiež úsek zo Žiaru nad Hronom po Kováčovú a privádzač pri Zvolene.

Na rok 2015 sú naplánované tieto práce na úseku diaľnice D1 z Ivachnovej po Liptovský Mikuláš, tiež na D2 z Lozorna po bratislavský Lamač a z Petržalky po štátnu hranicu Slovenska s Maďarskom. Súčasne sa má v budúcom roku oplotiť aj úsek na diaľnici D4, ktorý vedie z hranice Slovenska s Rakúskom po Jarovce a tiež úsek rýchlocesty R1 zo Serede po Nitru. Rovnako aj dva privádzače, jeden pri Nitre a druhý pri Košiciach.

Zdroj: netky.sk