Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Mladí automobiloví nadšenci spoznávali výrobné technológie vo Volkswagen Slovakia

  • Približne 90 žiakov základných škôl v bratislavskom závode,
  • prednášky, workshopy, prehliadky závodu aj promócia .

Bratislavský závod Volkswagen Slovakia (VW SK) privítal v rámci 1. ročníka Automobilovej Junior Akadémie (AJA) približne 90 žiakov základných škôl. Výrobu vozidiel im automobilka priblížila v spolupráci so Strojníckou fakultou Slovenskej technickej univerzity v Bratislave (SjF STU).

Projekt AJA vznikol na základe iniciatívy Zväzu automobilového priemyslu Slovenskej republiky (ZAP SR) a jeho cieľom je podpora technického vzdelávania. Počas uplynulého týždňa mali desiatky žiakov jedinečnú možnosť zasadnúť do vysokoškolských lavíc SjF STU a priamo vo VW SK získať prehľad o automobilovej výrobe. Nechýbal index, prednášky, cvičenia, ani záverečná promócia s odovzdávaním diplomov. „Veríme, že sme v účastníkoch AJA vyvolali ešte väčší záujem o techniku a v budúcnosti ich budeme môcť v našom závode stretávať
ako študentov Duálnej akadémie alebo zamestnancov VW SK,“ uviedol Eric Reuting, člen predstavenstva VW SK pre personálnu oblasť.

Počas jedného týždňa čakal na žiakov atraktívny program, v rámci ktorého nazreli do sveta výroby automobilov, techniky, vedy a výskumu. Absolvovali prehliadky viacerých výrobných hál, pútavé prednášky o zodpovednej výrobe, filozofii Think Blue. Factory. a ochrane životného prostredia, ako aj interaktívne workshopy v triedení odpadu. Okrem odborného programu boli pre účastníkov pripravené aj zážitkové jazdy vo vozidle s čisto elektrickým pohonom Volkswagen e-up! a adrenalínové jazdy na offroadovej dráhe, kde prekovávali prekážky ako vodný brod, schody, kopec so 100-percentným stúpaním či pieskové duny.

Prvý ročník AJA bol určený žiakom, ktorí ukončili 7. alebo 8. ročník základnej školy. Cieľom AJA je zvýšiť záujem verejnosti o techniku,motivovať deti k štúdiu technických odborov a systémovo pokračovať v reforme vzdelávania pre potreby praxe a v adekvátnej príprave na povolanie a kariérne poradenstvo už na základnej škole. Účastníkom AJA bol predstavený tiež moderný koncept duálneho vzdelávania na Slovensku.

Zdroj: Transservice/ Volkswagen

Foto: Volkswagen