Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Mitsubishi Outlander PHEV sa zúčastní pretekov Cross Country Rally Asia 2014

Certifikované FIA preteky Asia Cross Country Rally 2014 (AXCR) sa budú konať od 9. do 15.augusta 2014 a povedú z thajského rezortu Pattaya až do hlavného mesta Kambodže Phnom Penh.

Vyčerpávajúca Rally preverí vytrvalosť a terénne schopnosti vozidiel na trati dlhej 2 200 km, ktorá je kombináciou ťažkého terénu pohorí, lesov, močiarov a riečnych brodov.

Mitsubishi Outlander PHEV | na pretekoch ASIA Cross Country Rally 2013

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) vyšle na podujatie Tím inžinierov technickej podpory pre súťažiaci Outlander PHEV štartujúci v triede elektrických vozidiel T1.3 4×4 (Rally Tím Two & Four Motor Sports pod vedením Kenji Ishida). Inžinieri poskytnú počas celých pretekov plnú technickú podporu plug-in hybridnému SUV s pohonom všetkých kolies z dielne troch diamantov, pričom získané údaje ďalej využije Mitsubishi Motors pre budúci vývoj svojich elektrických vozidiel.

Mitsubishi Outlander PHEV na ceste na Cross Country Rally Asia 2014

Pretekársky Outlander PHEV má špeciálne vyladené a spevnené nápravy tak, aby sa zdvihla jeho svetlá výška a zlepšili terénne schopnosti vozidla na zlom povrchu. Super systém pohonu riadenia pohonu 4×4 známy pod skratkou S-AWC (čiže integrovaný systém ACD+S-AYC+ASC+S-ABS) bol vylepšený tak, aby poskytoval lepšiu trakciu. Ďalšie úpravy na vozidle zahŕňajú upevnenie priestorového ochranného rámu, spodný ochranný kryt podvozku, odľahčenie kapoty a krytu motora, úpravy časti interiéru, dodatočné tesnenia a šnorchel pre brodenie vo vode.

Zdroj: Transservice, mitsubishimotors

Foto: mitsubishimotors, youtube