Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Mitsubishi Outlander PHEV bude debutovat na rally Australasian Safari 2014!

Sofistikované plug-in hybridné vozidlo na elektrický pohon z dielne Mitsubishi – Outlander PHEV – má svojou účasťou na jednom z najnáročnejších podujatí na území Austrálie v pláne pokoriť nové hranice.

S technickou podporou od Mitsubishi Motors Austrália (MMAL), Tím Mitsubishi Ralliart Austrália (TMR Austrália) vstupuje s plug-in hybridným vozidlom Outlander PHEV do kultového podujatia Australasian Safari, ktorá sa od 19. do 27. septembra uskutoční v Západnej Austrálii.

Outlander PHEV_Safari Australia 2014_03

Outlander PHEV bude prvým plug-in hybridným vozidlom s pohonom všetkých kolies, ktoré sa oficiálne zúčastní motoršport podujatia v Austrálii vrátane Safari, ktoré je považované za jednu z najnáročnejších vytrvalostných off-road súťaží v krajine.

Vo farbách Tímu TMR Austrália bude na plug-in hybridnom Outlanderi PHEV závodiť skúsená austrálska posádka tvorená vodičom Stevom Glenneym a jeho spolujazdcom Berniem Webbom.

Outlander PHEV bude súťažiť v triede sériovo vyrábaných vozidiel A1, v kategórii špeciálne určenej pre hybridné vozidlá alebo vozidlá na duálny pohon.

Účasť Tímu TMR Austrália na Australasian Safari 2014 pre Mitsubishi Outlander PHEV predstavuje v poradí už tretiu medzinárodnú off-road rally od uvedenia tohto modelu na trh koncom roka 2012. Predtým bol výkon modelu Outlander PHEV v teréne a jeho odolnosť otestované na Rally Asia Cross Country Rally v rokoch 2013 a 2014 v Thajsku a Kambodži, kde SUV z dielne Mitsubishi úspešne dorazilo do cieľa oboch ročníkoch súťaže.

Šéf tímu TMR Austrália Outlander PHEV Safari p. Alan Heaphy uviedol, že Australasian Safari je náročným podujatím, ktoré od súťažiacich a ich vozidiel vyžaduje vytrvalosť a schopnosť uniesť veľkú záťaž.

„Sme naozaj nadšení, že sme vyvinuli prvý plug-in hybrid, ktorý bude súťažiť v Australasian Safari,“ dodal. „Outlander PHEV predstavuje najnovšiu hybridnú technológiu s pohonom všetkých kolies, čo z neho robí ideálnu platformu pre vstup do Australasian Safari.“

„Z našich dlhoročných skúseností s produktmi Mitsubishi vieme, že vďaka kvalite konštruktérstva a použitým technológiám sú tieto vozidlá vhodné pre motoršport, a preto sa tešíme na to, že preukážeme výdrž Outlandera PHEV a technológií na jeho palube v skutočných extrémnych terénnych podmienkach.“

V kategórii sériovo vyrábaných vozidiel A1 podujatia Australasian Safari bude súťažiť Outlander PHEV spĺňajúci špecifikácie FIA len s drobnými úpravami za účelom zvýšenia jeho odolnosti a bezpečnosti v náročných podmienkach rally. Tieto sa týkajú dodatočného ochranného krytu podvozka a prednej časti vozidla, zosilnených vzpier náprav a priečneho stabilizátora spolu s upravenými brzdovými doštičkami, pneumatikami určenými pre rally a pružinami s nastaviteľnými tlmičmi pre zvýšenie pevnosti a odolnosti.

 

Outlander PHEV_Safari Australia 2014_01

 

Mitsubishi Outlander PHEV je prvým plug-in hybridným SUV vozidlom na svete. Využíva pokročilú technológiu elektrických vozidiel Mitsubishi Motors tým, že kombinuje zážihový motor 2,0 l MIVEC s vysoko výkonným predným a zadným elektromotorom každý s výkonom 60kW, s vysokou kapacitným 12kWh akumulátorom a rekuperačným brzdovým systémom pre maximálnu efektívnosť a výkon.

Mitsubishi Motors Corporation podporí Tím TMR Austrálie Outlander PHEV Safari vyslaním troch odborníkov na plug-in hybridný pohon do Západnej Austrálie ako technickú pomoc počas vyčerpávajúcej rally, ktorá bude pozostávať z trate dlhej viac ako 2 500 km vedúcej cez piesok, soľné pláne, vyschnuté korytá riek a drsnú púšť.

Do cieľa Australasian Safari 2014 by mali súťažné Tímy doraziť v sobotu 27.septembra 2014 do Kalbarri, 600 km severne od Perthu.

Zdroj: Transservice/Mitsubishi

Foto: Mitsubishi