Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Mitsubishi Motors predstavilo v Thajsku svoj nový pick-up Triton

Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (MMC) dnes v Thajsku odhalila svoj úplne nový pick-up Triton s nosnosťou 1 tony – jeden z dlhodobo najlepšie predávaných modelov značky v celosvetovom meradle. Nový Triton sa po deviatich rokoch dočkal kompletnej modernizácie a bude sa vyrábať v závode Laem Chabang spoločnosti Mitsubishi Motors (Thailand) Co. Ltd.*1. Úplne nový Triton (verzia pre thajský trh) sa od dnes zároveň začal na thajskom trhu aj predávať; rovnako ako pri predchádzajúcej generácii sa MMC po thajskej premiére chystá nový Triton predstaviť postupne v členských štátoch združenia ASEAN, na trhoch Oceánie, na Strednom Východe, v Európe, Afrike a v Latinskej Amerike (model bude exportovaný cca do 150 krajín).

O novom modeli Triton
Nový Triton bol vyvíjaný ako „Ultimate Sport Utility Truck“ (skutočný športovo úžitkový pick-up), a spája preto pohodlný interiér osobného vozidla s praktickou funkčnosťou a spoľahlivosťou pick-upu.

Atletický, elegantný a dynamický štýl evokuje siluetu vytrénovaného atléta. Nový Triton však dokáže ponúknuť i veľkorysý vnútorný priestor, vysokú užitočnú hmotnosť a ovládateľnosť na vrchole triedy. Nový Triton sa pýši skvelými bezpečnostnými parametrami, za ktorými stojí trvanlivý a robustný podvozok, rámová konštrukcia a karoséria dobre pohlcujúca nárazovú energiu, založená na vlastnej technológii RISE*2 od MMC. Nový Triton súčasne ponúkne ticho na palube a príkladné jazdné pohodlie porovnateľné s osobnými vozidlami. Uplatnenie tu našiel nový vznetový motor, optimalizovaná sústava zavesenia kolies, strategicky rozmiestená akustická izolácia a materiály k potlačeniu vibrácií.

Nový pick-up Triton bude v ponuke vo variantoch Single Cab, Double Cab a Club Cab v kombinácii s tromi rôznymi motormi. Nový preplňovaný vznetový motor 2,4 l MIVEC*3, prinášajúci ekologické parametre a ďalšie zvýhodnenie na vrchole tejto triedy, dopĺňajú vylepšené verzie osvedčeného vznetového agregátu 2,5 l turbo, rovnako tak ako zážihového motora 2,4 l, s ktorými sme sa stretávali už pri jeho predchodcovi.

Nový Triton dokáže reagovať na pestré potreby a požiadavky zákazníkov; najrôznejšie aspekty týkajúce sa pracovného i súkromného využitia budú upravené podľa príslušného predajného regiónu, či už sa jedná o typ kabíny, ponuku motorov, hnacieho ústrojenstva či prvkov funkčnej výbavy.

História výroby pick-upov
Spoločnosť MMC vyrába pick-upy už od roku 1978 (tj. 36 rokov) a doposiaľ celosvetovo predala viac než 4 milióny týchto vozidiel. Od tretej generácie tohto modelu sa výroba pick-upov koncentrovala do thajského závodu, pričom nový Triton predstavuje už piatu generáciu.

Závod Laem Chabang sa postupne rozrástol na kľúčové výrobné centrum Mitsubishi celosvetového významu, ktoré vykazuje najvyšší objem výroby zo všetkých závodov MMC – úhrnná výroba tu presiahla už 3,5 mil. vozidiel, z toho 2,5 mil. jednotiek na export.

Osamu Masuko, predseda predstavenstva a CEO komentuje
O význame nového modelu Triton na slávnostnom predstavení hovoril Osamu Masuko, predseda predstavenstva a CEO spoločnosti MMC: „Predchádzajúci Triton bol predstavený v auguste roku 2005 a jeho celosvetové predaje k septembru t.r. dosiahli celkom 1 260 000 jednotiek. Triton je jedným z našich najvýznamnejších produktov, keďže najsilnejšie prispel k našej revitalizácii. Rovnako ako u predchádzajúceho Tritonu aj teraz očakávame, že nové vozidlo bude aj naďalej našim kľúčovým modelom, ktorý prispeje k posilneniu našej korporátnej hodnoty a budúcemu udržateľnému rastu.“

 

exterior_img_01 exterior_img_08 exterior_img_09 exterior_img_10 exterior_img_12 exterior_img_15 interior_img_02 interior_img_03 interior_img_04 interior_img_05 interior_img_07 interior_img_08

 

*1: výhradný výrobca a distribútor MMC na thajskom trhu
*2: skr. Reinforced Impact Safety Evolution
*3: skr. Mitsubishi Innovative Valve timing Electronic control system (pokrokový elektronický systém riadenia časovania ventilov Mitsubishi)

Zdroj: Transservice/Mitsubishi

Foto: Mitsubishi