Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Mitsubishi Motors modernizuje vozidlá s pohonom všetkých kolies

Automobilka Mitsubishi Motors do detailov prepracovala hneď dve zo svojich vlajkových lodí s pohonom všetkých kolies. Nový Mitsubishi Outlander a ikonický pick-up Mitsubishi L200 úplne novej 5.generácie prichádzajú už túto jeseň na európske trhy vrátane Slovenska, oba modely s plnou 5-ročnou zárukou priamo od výrobcu. Obľúbený Mitsubishi Outlander je v ponuke už od 21 500 EUR s DPH a pick-up Mitsubishi L200 v cene 21 250 EUR bez DPH (25 500 EUR s DPH)*.

*platí pre verziu Club Cab

NOVÝ MITSUBISHI OUTLANDER S VIAC AKO 100 KONŠTRUKČNÝMI A DIZAJNÉRSKYMI VYLEPŠENIAMI

Nový dynamický exteriér

Dominantou exteriéru Nového Mitsubishi Outlander je moderná agresívna predná maska v tvare „dynamického štítu“ doplnená o prepracované predné blatníky, bočnú ochranu nárazníka a predné svetlomety s úplne novým dizajnom. Nový Outlander je o 40 mm dlhší a jeho robustný vzhľad podčiarkujú nové elegantné 18 „kolesá s diskami z ľahkých zliatin, zvýraznené čiernymi lemami blatníkov. K elegantnému stylingu exteriéru prispieva taktiež prepracovaná zadná časť vozidla. Praktické zadné výklopné dvere jednoducho otvoríte stlačením tlačidla na diaľkovom ovládaní k Vášmu vozidlu.

Svieži a luxusný interiér

Interiér Nového Mitsubishi Outlander prešiel radom zmien, použité sú nové dekory obkladových materiálov, výplne dverí a palubnej dosky, pribudli mäkčené materiály na lakťovej opierke, samozatmavovacie vnútorné spätné zrkadlo, odkladacia schránka na okuliare, ako aj nový dizajn koženého volantu s hrubším vencom, opierkami na prsty a lesklými čiernymi akcentmi. Prepracované a vylepšené sú tiež sedadlá s novými materiálmi, luxusnejším prevedením a prešívaním, vylepšené je aj bočné vedenie sedadla a operadla. Prepracované je sklápanie zadného sedadla, ktoré sa teraz ovláda ešte ľahšie.

Najmodernejšie technológie

Nový Mitsubishi Outlander prináša ešte lepšie jazdné vlastnosti a jazdnú stabilitu na ceste vďaka prepracovanému podvozku a pohonnému ústrojenstvu. Nový Outlander je vybavený celým radom nových prvkov vrátane rozšírenia elektronicky riadeného pohonu všetkých kolies Multi Select o pokročilý systém S-AWC (Super-All Wheel Control) z ikonického modelu Lancer Evolution. Elektronicky riadený pohon všetkých kolies doplnený o systém S-AWC (Super-All Wheel Control) zahŕňa okrem iného systém aktívnej kontroly stáčania. S-AWC aktívne rozdeľuje hnací moment medzi predné kolesá vozidla s pomocou aktívneho elektronicky riadeného diferenciálu na prednej náprave a súbežne reguluje činnosť bŕzd aj posilňovača riadenia.  Elektronicky riadený diferenciál kompenzuje rozdielne rýchlosti otáčania ľavého a pravého predného kolesa prostredníctvom elektronicky ovládanej spojky a reguluje tak prerozdeľovanie hnacej sily na prednú nápravu. Systém pracujúci ako aktívny diferenciál napomáha k jazdnej stabilite či už v priamom smere alebo pri prejazde v zákrutách.

Novinkou sú LED svetlomety pre zvýšenie Vašej bezpečnosti, ktoré zlepšia viditeľnosť a perfektne v noci osvietia vozovku. Samozrejmosťou je LED denné svietenie pre všetky výbavy. Vylepšené odhlučnenie robí jazdu na Novom Outlanderi ešte tichšou a komfortnejšou.

1st outlander turbo pix Novy Mitsubishi Outlander_01 Novy Mitsubishi Outlander_02 001 006 007 009

ÚPLNE NOVÁ 5.GENERÁCIA IKONICKÉHO PICK-UPU MITSUBISHI L200

Mitsubishi Motors Corporation vyrobila celkovo 4 077 000 ks pick-upu L200 štyroch generácií. Bezmála 440 000 vozidiel je na európskych cestách stále v prevádzke. Po deviatich rokoch výroby a 1,3 milióna vyrobených vozidiel predchádzajúcej štvrtej generácie je ikona pick-upov pripravená rozlúčiť sa a uvoľniť miesto svojmu nástupcovi – úplne novej piatej generácii Mitsubishi L200.

Nová Mitsubishi L200 bola vyvinutá výhradne spoločnosťou MMC a predstavuje najnovšiu interpretáciu koncepcie športovo úžitkového picku-upu „Sport Utility Truck“, ktorý prináša množstvo vylepšení v oblasti praktickosti i spoľahlivosti ako pracovné vozidlo zároveň schopné ponúknuť pohodlie osobného vozidla. Nová L200 teraz prináša ešte lepšie jazdné vlastnosti, bohatšiu výbavu, väčšie pohodlie a dlhšiu životnosť, to všetko v novom ešte štýlovejšom balení.

NAJLEPŠÍ PICK-UP V TRIEDE

Nová Mitsubishi L200 je jediným pick-upom na svete, ktorý dokáže ponúknuť štyri voliteľné jazdné režimy vrátane permanentného pohonu 4WD a 2WD. Vďaka unikátnemu pohonu Super Select 4WD-II z modelu Mitsubishi Pajero môže byť nová L200 poháňaná v 2WD alebo 4WD na každom povrchu vrátane asfaltu. Jazda v režime 2WD prináša úsporu paliva, zatiaľ čo režim 4WD zabezpečuje lepšiu trakciu na vlhkých alebo klzkých povrchoch a väčšiu stabilitu pri jazde. Nová L200 preto dosahuje ideálne trakčné schopnosti na ľubovoľnom povrchu a mimoriadne jazdné výkony v akomkoľvek teréne.

Nová Mitsubishi L200 je jediným pick-upom na svete, ktorý je poháňaný turbodieselovým motorom s technológiou variabilného časovania ventilov MIVEC a zároveň prvým pick-upom s celohliníkovým blokom motora. Úplne nový preplňovaný agregát s objemom 2,4 litra spĺňajúci európske emisné normy teraz dosahuje výrazne nižšiu spotrebu, pričom k dispozícii je v dvoch výkonnostných verziách 113 kW (154k) a 133 kW (181k). Spolupracuje s dvomi úplne novými prevodovkami, šesťstupňovou manuálnou a päťstupňovou automatickou prevodovkou, ktoré zabezpečujú lepšie dynamické parametre, nižšie emisie CO2 a ľahšiu údržbu. Vďaka najnižším emisiám CO2 v triede iba 169 g/km je nová L200 najekologickejším pick-upom na svete. Nová L200 navyše dosahuje najnižší súčiniteľ aerodynamického odporu vzduchu v triede cX 0,4.

Nová Mitsubishi L200 má najväčšiu kabínu a dosahuje najdlhší vnútorný priestor v triede súčasne s najmenším polomerom otáčania iba 5,9m, čo jej dodáva bezkonkurenčné manévrovacie schopnosti. Vďaka najnižšej úrovni hluku v kabíne v triede a použitiu mäkčených materiálov poskytuje rovnaké pohodlie ako v osobnom vozidle. Prepracované sú aj sedáky a operadlá, ktoré teraz majú lepšie bočné vedenie. Výrazný nárast vnímanej kvality v kombinácii s lepšími sedadlami a polohou za volantom, vyšším jazdným pohodlím, nižšou hladinou hluku, vibrácií a chvenia prispieva k väčšiemu pôžitku jazdy.

Nová Mitsubishi L200 je teraz ešte odolnejšia, čo je dané samotnou konštrukciou – od pevnejšie surovej karosérie a podvozkového rámu až po hnacie ústrojenstvo s nízkymi nárokmi na údržbu (predĺženie intervalu výmeny oleja z 15 tis. na 20 tis. km, servisný interval automatickej prevodovky predtým 80 tis. km, teraz bezúdržbové prevedenie, antikorózna úprava, atď.).

002 (3) 003 (2) 006 (1)

Nová Mitsubishi L200 je vybavená ešte bohatšou súpravou bezpečnostných prvkov. Novinkou je Asistent pre bezpečnú jazdu pri ťahaní prívesu (TSA), asistent rozjazdu do kopca (HSA) či doplnenie o kolenný airbag vodiča.

Krátko pred svojim oficiálnym uvedením na európske trhy dosiahla úplne nová 5. generácia jednotonového pick-upu Mitsubishi L200 významný úspech, keď bola popredným britským automobilovým týždenníkom AUTO EXPRESS* menovaná za „Pick-Up Roka“ 2015.

Martin Krob, General Manager M Motors SK s.r.o. pri tejto príležitosti uviedol: “Som nesmierne rád, že práve v tomto období, kedy značka Mitsubishi zaznamenáva nárast celoeurópskych predajov vrátane Slovenska a teší sa čoraz väčšej obľúbenosti zo strany zákazníkov, prinášame na slovenský trh úplne novú generáciu nášho legendárneho pick-upu L200 a súčasne aj Nový Outlander, ktorý je popri modeli ASX jedným z našich bestsellerov. Naši zákazníci sa tak budú môcť tešiť na unikátne technologické vylepšenia, bohatšiu výbavu, ešte väčší komfort a bezpečnosť či ešte lepšie úžitkové vlastnosti.„

Zdroj: Transservice/Mitsubishi Motors

Foto: Mitsubishi Motors