Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Miliardy na rozvoj transportérov a ucelených systémových služieb

V roku 2016 zvýšila divízia Mercedes-Benz Vans spoločnosti Daimler odbyt o 12 percent na 359,1-tisíca vozidiel a zlepšila svoj hospodársky výsledok (EBIT) o jednu tretinu na 1,17 miliardy eur.

„V súčasnosti máme výborné postavenie ako ešte nikdy predtým. Teraz je ten správny okamih na investíciu do budúcnosti,“ uviedol v nadväznosti na vlaňajšie výsledky Volker Mornhinweg, vedúci Mercedes-Benz Vans.

Mercedes-Benz Vans využíva túto silnú pozíciu a v rokoch 2017 a 2018 investuje spolu viac ako dve miliardy eur. Miliardové investície divízie budú zamerané najmä do rozšírenia a modernizácie portfólia produktov, ako je nový pick-up Mercedes-Benz Trieda X a ďalšia generácia transportéra Sprinter, či do nových ucelených systémových služieb. Napríklad už tento rok dostanú 260 miliónov eur nemecké závody Düsseldorf a Ludwigsfelde. Celkovo 500 miliónov eur zasa pôjde pre americký v North Charlestone.

Ako jeden z prvých konkrétnych výsledkov strategickej iniciatívy budúcnosti adVANce spustí Mercedes-Benz Vans Mobility v polovici roku 2017 svoju ponuku nových modelov nájmu, zdieľania, lízingu a manažmentu vozového parku z jedného zdroja. Do roku 2020 dosiahnu investície do adVANce celkovo pol miliardy eur a divízia Mercedes-Benz Vans sa postupne vyvinie z výrobcu na dodávateľa ucelených systémových riešení.

V roku 2017 očakáva Mercedes-Benz Vans, v niekoľkoročnom porovnaní, veľmi vysoký hospodársky výsledok. Náklady na modernizáciu a rozšírenie portfólia produktov však privedú divíziu výrazne do červených čísiel.

 

Zdroj: Transservice/Mercedes-Benz

Foto: Mercedes-Benz