Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Maďarská skupina MOL kúpila čerpacie stanice Agip

Maďarská skupina MOL kúpila na Slovensku, v Českej republike a v Rumunsku sieť čerpacích staníc Agip.

Na transakcii sa definitívne dohodla s talianskou spoločnosťou ENI. “Táto akvizícia je míľnikom v našej stratégii v oblasti maloobchodu v krajinách strednej a východnej Európy. Priemerný predaj palív na získaných čerpacích staniciach patrí medzi tri najvyššie spomedzi medzinárodných spoločností pôsobiacich v Českej republike. Navyše, sa stávame druhým najväčším hráčom z pohľadu veľkosti siete čerpacích staníc na českom trhu. Významne posilníme svoje maloobchodné pokrytie v Rumunsku a urobíme veľký krok k ďalšiemu posilneniu vnímania značky Slovnaft na Slovensku,” povedal senior viceprezident skupiny MOL pre maloobchod Lars Höglund. Spoločnosti nechceli zverejňovať hodnotu kontraktu.

Na Slovensku kúpila maďarská skupina 41 čerpacích staníc Agip. Maloobchodná sieť spoločnosti Slovnaft, ktorú ovláda MOL, sa tak rozšíri na 253 čerpacích staníc. V Čechách MOL získava akvizíciou 125 nových čerpacích staníc. Spolu so 125 čerpacími stanicami Pap Oil a 24 stanicami Slovnaft bude MOL ovládať 10-percentný maloobchodný podiel na českom trhu. V Rumunsku kupuje maďarská skupina 42 čerpacích staníc Agip. Celkovo tak tam bude prevádzkovať 189 čerpacích staníc. Skupina MOL sa tiež dohodla s ENI na kúpe podielu Eni v Českej rafinérskej, predkupné právo na tieto akcie však má spoločnosť Unipetrol.

Skupina MOL je medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť so sídlom v hlavnom meste Maďarska. Pôsobí vo viac ako 40 krajinách sveta a zamestnáva takmer 29 tisíc ľudí po celom svete. Prevádzkuje štyri rafinérie a dve petrochemické jednotky v rámci integrovaného riadenia dodávateľského reťazca v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvátsku. Skupina MOL má tiež vlastnú sieť viac ako 1 700 čerpacích staníc v 11 krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.

 

Zdroj: netky.sk

Foto: internet