Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Limitované edícia športového modelu Toyota Yaris GRMN aj na Slovensku

Očakávaný hot hach Yaris GRMN

Toyota prenáša skúsenosti získané počas pretekov WRC do ulíc a vyrobila efektný hot hatch. Civilná verzia pretekárskeho vozidla ponúka nekompromisný výkon s mimoriadne dynamickým dizajnom vozidla. Pokiaľ si ceníte naozajstné emócie za volantom, je premiéra Toyota YARIS GRMN udalosťou, ktorú si nemôžete nechať ujsť.

Sila, výkon a presnosť je to, čím spomínaný Yaris GRMN disponuje.  210 koní, generovaných benzínovým motorom s objemom 1,8 l vybaveným mechanickým kompresorom, spôsobuje, že sa prvých 100 km/h objavuje na tachometri už po 6,7 s. Hnacie ústrojenstvo vybavené diferenciálom Torsen a presným zavesením používajúcim tlmiče nemeckej firmy Sachs, 17“ disky BBS a brzdy so štvorpiestikovými strmeňmi pomôžu skrotiť silu a naplno využiť všetky možnosti automobilu. Yaris GRMN jazdí presne tak, ako vyzerá.

Farba exteriéru bude biela s čiernou strechou. Interiér ponúka okrem športových sedadiel aj TFT dispej, ktorý bol navrhnutý špeciálne pre Yaris GRMN, športový volant z modelu GT 86 a s logom GR, štartovanie vozidla tlačidlom na ktorom je opäť logo GR a mnoho ďalšieho. Štandardom sú polepy vozidla a navigácia.

Oficiálny začiatok rezervácie a následného predaja vozidla sa začína 27. júla 2017 prostredníctvom webovej stránky www.toyota.sk

Cena vozidla Yaris GRMN je 31 900 € s DPH.

 

Zdroj: Transservice/Toyota

Foto/video: Toyota