Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Úspech značky Lexus: Opäť na vrchole spoľahlivosti

Lexus opäť porazil ostatné automobilové značky na britskom trhu, tentokrát v najväčšom celonárodnom prieskume spoľahlivosti automobilov za rok 2014, ktorý usporiadal spotrebiteľský časopis Which? Car.

V prieskume boli zahrnuté údaje o viac než 58 000 automobiloch. Lexus – najrýchlejšie rastúca prémiová značka vo Veľkej Británii a Európe – sa umiestnil na prvom mieste s priemerným skóre značky 88 percent, čo je o 10 percentuálnych bodov nad celkovým priemerom. Výsledok spečatil zisk maximálneho počtu piatich hviezdičiek v kategórii spoľahlivosti, zákaznícke skóre 87 percent a dve odporúčania „Najlepšia kúpa“ od časopisu Which? Car.

Úspech v tomto prieskume nadväzuje na 12. miesto medzi automobilkami v prieskume spokojnosti zákazníkov What Car?/J.D. Power.

V rámci vyhlásenia výsledkov prieskumu Which? Car Guide redaktori ďalej komentujú: „Ak chcete luxusné vozidlo, nemusíte nevyhnutne zvoliť niečo nemecké. Majitelia vozidiel Lexus hodnotia spoľahlivosť svojich automobilov veľmi pozitívne – jazdia totižto bez porúch.“

Súčasný model RX 450h je v rámci kategórie označovaný za favorita a mnohí ho odporúčajú ako najlepšiu voľbu pri kúpe medzi vozidlami s pohonom 4×4 z dôvodu „pohodlia a luxusu“ a „jedinečných výsledkov z hľadiska spoľahlivosti“.

Predchádzajúca generácia modelu RX potvrdzuje dlhodobú kvalitu vozidiel Lexus – umiestnila sa v prvej trojici v kategórii vozidiel s pohonom 4×4 starších než tri roky, vrátane komentára „rovnako spoľahlivý ako novšie japonské vozidlá s pohonom 4×4“.

RX_450H_01_EXT_2012__mid

Úspech značky ďalej posilňuje model Lexus LS, ktorý získal ocenenie „najlepšia kúpa“ v kategórii luxusných vozidiel. Spomedzi starších modelov možno odporučiť model GS predchádzajúcej generácie, kde opäť zohrala rozhodujúcu úlohu bezkonkurenčná spoľahlivosť.

LS_F_SPORT_STAT_06__mid

Riaditeľ pre značku Lexus vo Veľkej Británii Richard Balshaw povedal: „S ohľadom na neuveriteľný rozsah a dôkladnosť prieskumu Which? Car ide o verný odraz názorov britských zákazníkov. Úspech značky Lexus je preto o to cennejší.“

„Sme hrdí na to, že zákazníkom ponúkame automobily, ktoré sú výnimočne spoľahlivé, pohodlné a luxusné, ale okrem toho prinášajú aj atraktívne inovácie v oblasti štýlu a pokrokových technológií. A keďže v srdci celého nášho modelového radu stojí hybridný pohon, aj naďalej ponúkame bezkonkurenčnú možnosť spojiť kultivovanú jazdu s výkonom a skvelými ekologickými parametrami a úspornou prevádzkou. Samozrejmosťou je podpora tých najlepších zákazníckych služieb v tomto odvetví.“

Od svojho uvedenia na trh v roku 1989 je Lexus po celom svete známy svojou túžbou po dokonalosti, výnimočnou kvalitou, špičkovými technológiami svojich produktov a ojedinelým konceptom kompletnej starostlivosti o zákazníkov. Automobilka Lexus v súčasnosti omladzuje svoj modelový rad a uvádza novú vlnu modelov vzbudzujúcich emócie a inšpiráciu, prinášajúcich smelší dizajn, špičkovú jazdnú dynamiku a najmodernejšie technológie. Ďalej tým posilňuje tradičné hodnoty značky Lexus v oblasti bezkonkurenčného remeselného spracovania, pohodlia a luxusného vyhotovenia interiéru. Lexus dnes zostáva prvým a zároveň jediným svetovým výrobcom luxusných automobilov, ktorý ponúka ucelený rad vysoko výkonných plne hybridných vozidiel, pozostávajúci z modelov RX 450h, GS 450h a GS 300h, LS 600h, ES 300h, IS 300h a CT 200h. Vozidlá poháňané systémom Lexus Hybrid Drive teraz predstavujú viac než polovicu všetkých automobilov Lexus predaných v Európe. Lexus v roku 2013 predal na európskych trhoch 43 241 vozidiel; v roku 2014 plánuje objem predaja zvýšiť na 50 000 vozidiel. Ďalšou významnou príležitosťou na rast v budúcich rokoch je nové SUV strednej triedy, model NX, ktorý bude uvedený na trh v druhej polovici roku 2014.

Fotogaléria modelov značky Lexus: 

RX 450h

RX_450H_02_EXT_2012__mid

GS 450h

GS_450H_08_EXT_2011__mid

LS 600h 

LS_600H_EXT_07__mid

IS 300h

IS+300H+-+DYN+14+DPL+2013__mid

 CT 200h

LEXUS_CT_200H_29_DPL_2014__mid

 

Zdroj: Transservice/Toyota

Foto: Toyota