Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Lexus NX 200t s novým preplňovaným motorom je už v predaji

Model LEXUS NX 200t sa začal predávať v Slovenskej republike.

– K dispozícii je kompletná ponuka výbav, farebných kombinácií a pohonov AWD aj FWD.

– Uvádzacia ponuka je doplnená o zvýhodnené financovanie Lexus Financial Services

Od polovice marca tohto roku je v Slovenskej republike v predaji najnovší model značky Lexus NX 200t. Pod jeho kapotou sa nachádza prvý preplňovaný zážihový motor automobilky Lexus s objemom 2,0 litra. Model NX bol koncipovaný ako prémiové SUV ponúkajúce vysoký výkon, atraktívny zovňajšok a zaujímavý dizajn interiéru. Pre slovenský trh je k dispozícii kompletná ponuka výbav, farieb karosérie a interiérov a možnosť voľby pohonu AWD alebo FWD. Zákazníci si už môžu vyskúšať predvádzacie vozidlá u autorizovaného partnera značky Lexus.

Pripravená je taktiež aj uvádzacia ponuka doplnená o zvýhodnené financovanie.

Lexus NX 200t nadväzuje na úspešný model NX 300h s plne hybridným pohonom. V ňom použitý motor 2.0t sa následne objaví aj v ďalších modeloch Lexus. Ide o vysoko kultivovaný radový štvorvalec, ktorý využíva priame vstrekovanie paliva, premenlivý kompresný pomer a systém preplňovania s turbodúchadlom. Môže sa tak pochváliť bleskovou odozvou bez turboefektu a vyšším krútiacim momentom v nízkych otáčkach.

Pre zákazníkov je pripravená aj verzia F Sport s pohonom všetkých kolies AWD s cieľom zdôrazniť dynamickejší charakter tohto modelu. Autorizovaní predajcovia značky Lexus už disponujú predvádzacími vozidlami, takže zákazníci už môžu nový NX200t začať testovať. V obmedzenom množstve je model NX 200t  k dispozícii na okamžité dodanie a prví zákazníci si ho už prevzali.

Nový LEXUS NX 200t sa pýši radom zaujímavostí, ktoré ho odlišujú od priemeru. Ide o dizajn vonkajších kľučiek dverí, zadné elektricky sklopné sedadlá, bezdrôtové dobíjanie mobilných zariadení alebo napríklad o jedinečnú povrchovú úpravu pripomínajúcu leštenú oceľ, ktorá bola vytvorená špeciálnym postupom leštenia dreva. Tvorcovia sa tu inšpirovali špičkovými koncertnými klavírmi značky Yamaha.

Základná cena modelu Lexus NX 200t FWD Comfort je 39 300€, model NX200t s pohonom všetkých kolies AWD vo výbave Comfort stojí 41  100€.

Uvádzacia ponuka modelu Lexus NX je doplnená o možnosť zvýhodneného financovania od spoločnosti Lexus Financial Services. Ide o garantovaný úrok 3,45 % ročne, bez poplatku za uzavretie zmluvy a s atraktívnymi poistnými podmienkami vrátane poistenia GAP po celú dobu splácania.

 

LEXUS_NX_200t_04_DPL_2015__mid LEXUS_NX_200t_F_SPORT_01_DPL_2015__mid LEXUS_NX_200t_F_SPORT_02_DPL_2015__mid LEXUS_NX_200t_F_SPORT_04_DPL_2015__mid LEXUS_NX_200t_F_SPORT_05_DPL_2015__mid LEXUS_NX_200t_F_SPORT_06_DPL_2015__mid LEXUS_NX_200t_F_SPORT_07_DPL_2015__mid LEXUS_NX_200t_F_SPORT_08_DPL_2015__mid LEXUS_NX_200t_F_SPORT_09_DPL_2015__mid LEXUS_NX_200t_F_SPORT_15_DPL_2015__mid LEXUS_NX_200t_F_SPORT_16_DPL_2015__mid LEXUS_NX_200t_F_SPORT_19_DPL_2015__mid LEXUS_NX_200t_F_SPORT_23_DPL_2015__mid LEXUS_NX_200t_F_SPORT_24_DPL_2015__mid LEXUS_NX_200t_F_SPORT_25_DPL_2015__mid

10 ÚŽASNÝCH FAKTOV O NOVOM MODELI NX 200t

1. Prvý zážihový motor s turbodúchadlom vo vozidle značky Lexus: 2,0-litrový štvorvalcový motor so šesťstupňovou automatickou prevodovkou, ktorý je vývojovou novinkou, prináša temperamentnú jazdu v spojení s väčšou úsporou paliva.

2. Úprava kľučiek na dverách: na kľučkách s novým dizajnom nie je viditeľná kľúčová dierka – ide o zapustenú rukoväť, ktorá je v tomto smere svetovou novinkou.

3. Elektricky ovládané zadné sedadlo: v segmente prvé elektrické sklápacie zadné sedadlo delené v pomere 40 : 60 s ovládaním pomocou ovládacích prvkov, ktoré sú prístupné z prístrojového panela, batožinového priestoru a z každej strany zadného sedadla.

4. Drevo Šimamoku: proces leštenia dreva, ktorého cieľom je vytvoriť unikátnu povrchovú úpravu z leštenej ocele, inšpirovanú prvotriednym koncertným pianom značky Yamaha. Povrchová úprava zabraňuje odrazu reflektorov, ktoré by mohli rozptyľovať účinkujúceho. Spoločnosť Lexus prvý raz predstavila úpravu s názvom Šimamoku v interiéri modelu GS, kde ju použila na ozdobnom obložení, a taktiež na volante modelu LS.

5. Bezdrôtová nabíjacia stanica: je umiestnená v stredovej konzole a umožňuje dobíjanie inteligentných telefónov – telefón stačí jednoducho položiť na nabíjaciu stanicu a netreba pritom použiť žiadny kábel.

6. Obrazovka s 360-stupňovým panoramatickým zobrazením: umožňuje vodičovi vidieť vozidlo NX tak, ako keby sa naň díval zhora, vďaka čomu môže pri manévrovaní dôkladne sledovať okolie.

7. Dotykové rozhranie Remote Touch Interface s dotykovou plochou: je umiestnená v stredovej konzole a umožňuje jednoduchý prístup k pomocným ovládacím prvkom pri minimálnom rozptyľovaní vodiča.

8. Exkluzívny audiosystém Mark Levinson s priestorovým zvukom a technológiou Clari-Fi: v automobilovom priemysle svetová novinka. Systém analyzuje a zlepšuje kvalitu zvuku všetkých typov komprimovaných, digitalizovaných zdrojov hudby.

9. Nová generácia systému variabilného adaptívneho pruženia s lineárnym elektromagnetom: prepracovaná úprava tlmičov pruženia s rôznymi úrovňami nastavenia – ich počet sa zvýšil z deväť na 30.

10. Vyspelý prednárazový bezpečnostný systém: v spojení s adaptívnym tempomatom (ACC) fungujúcim pri všetkých rýchlostiach zaznamenáva možnosť prípadnej zrážky medzi vozidlom NX a prekážkou pred ním. Ak systém vyhodnotí, že zrážke nemožno zabrániť, aktivuje prednárazového brzdového asistenta, ktorý vozidlo výrazne spomalí, a pomôže tak vyhnúť sa zrážke, alebo aspoň zmierniť jej následky.

Zdroj: Transservice/Toyota

Foto: Toyota