Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Lexus dominuje: Najvyššie hodnotenie značky z hľadiska spoľahlivosti vozidiel

Z hľadiska spoľahlivosti sa nikto nevyrovná automobilke Lexus, ktorá v prieskume Which? Car Survey 2016 ako jediný výrobca získala najvyššie hodnotenie päť hviezdičiek.

Výsledky prieskumu boli vypočítané na základe reálnych skúseností takmer 60 000 majiteľov vozidiel tejto značky, pričom sa zohľadňovali aspekty ako poruchovosť, náklady na opravy, bežné poruchy a počet dní, keď vozidlá nemohli jazdiť v dôsledku riešenia problémov.

Lexus dosiahol presvedčivé výsledky vo všetkých oblastiach v rámci sprievodcu Which?, ktorý ponúka prehľad najlepších nových a jazdených vozidiel z rôznych trhových segmentov. Crossover NX získal päť hviezdičiek v hodnotení spoľahlivosti a bol vyhlásený za najlepšie kompaktné SUV na trhu s novými vozidlami, zatiaľ čo modely RX druhej a tretej generácie boli prezentované ako dve najlepšie veľké SUV pre záujemcov o jazdené vozidlá. Sedany IS a GS sa taktiež umiestnili v prvej štvorke v kategórii veľkých luxusných vozidiel. Hatchback CT 200h zasa získal odporúčanie ako „najlepšia kúpa“ spomedzi nových modelov strednej veľkosti.

Ewan Shepherd, riaditeľ spoločnosti Lexus, povedal: „Which? je na celom svete uznávaný pre presnosť a dôkladnosť svojich testov a prieskumov. V tejto súvislosti je pre nás daný výsledok skvelou odmenou. Povesť automobilky Lexus pramení nielen z toho, že vytvára výnimočné vozidlá, ale aj zo skutočnosti, že svojim zákazníkom prináša výnimočný zážitok z vlastníctva vozidla. Takáto pozitívna spätná väzba a podpora v súvislosti s našou modelovou ponukou a službami, ktoré ponúkame v našich showroomoch a servisoch, je preto mimoriadne povzbudzujúca.“

Which? však nie je jediný, kto si myslí, že značka Lexus ponúka trvácnu kvalitu a spokojnosť, či už ide o nové alebo jazdené vozidlá. V rámci tohtoročnému prieskumu Auto Express Driver Power zaznamenal Lexus nevídaný úspech, keď modely tejto značky obsadili prvú, druhú a tri ďalšie priečky v prvej desiatke. Magazín Autocar zasa vyhlásil luxusný športový sedan IS za jazdené auto roka.

 

Zdroj: Transservice / Lexus

Foto: Lexus