Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Lexus CT 200H – ,,vytúnované“ multimediálne systémy

Nedávno modernizovaný model CT 200h neprestáva prekvapovať. V inovovanom interiéri sa skrývajú iba tie najmodernejšie technológie. Výrazný centrálny multimediálny displej, zvukový zážitok v štýle domáceho kina a mnohé ďalšie inovované technológie jednoducho musia upútať každého vodiča.

Hlavnou zmenou v modeli pre rok 2018 je použitie výrazne väčšej plnofarebnej obrazovky. Centrálny multimediálny displej je zväčšený zo 7 na 10,3 palca. Navyše má funkciu rozdelenia obrazu. Umiestnený je medzi hlavnými prístrojmi a zobrazuje najdôležitejšie prevádzkové údaje vozidla, bezpečnostné varovanie i navigačné inštrukcie. Ponúka tak komfortnú a ničím nerušenú jazdu. Navyše ho možno ovládať hlasovými povelmi alebo prostredníctvom systému Remote Touch.

Zvuk v štýle domáceho kina
Interiér modelu CT 200h je perfektným prostredím, v ktorom si môžete vychutnať hudbu, zvlášť potom, keď je vozidlo vybavené úžasným systémom Mark Levinson® Premium Surround s 13 reproduktormi. Montovaný je výhradne do automobilov značky Lexus. Pre audiofilov stal synonymom pre vysokovýkonnú zvukovú technológiu. Každý reproduktor je navrhnutý tak, aby zodpovedal presným akustickým vlastnostiam kabíny. Disponuje 7.1 kanálovým digitálnym priestorovým zvukom a poskytuje skutočný zážitok v štýle domáceho kina.

Na dotyk s technológiami
Systém Lexus Navigation možno ovládať pomocou dotykového rozhrania Lexus RTI (Remote Touch Interface). Umožňuje jednoduchú, intuitívnu obsluhu systému podobným spôsobom, ako funguje počítačová myš s tlačidlom. Možno ním rýchlo a ľahko presúvať kurzor na obrazovke, ktorý poskytuje prístup k funkciám audiosystému, navigačného, klimatizačného i telefónneho systému a aj k rôznym nastaveniam vozidla.

Bezpečnosť nadovšetko
Vítaným doplnkom výbavy modernizovaného modelu CT 200h je súbor bezpečnostných prvkov Lexus Safety System +. Obsahuje moderné technológie zvyšujúce úroveň bezpečnosti. Opomenúť nemožno prednárazový bezpečnostný systém, adaptívny tempomat, systém varovania pred opustením jazdného pruhu s varovaním pred rozkývaním, automatické diaľkové svetlá a systém rozpoznávania dopravných značiek.

Ďalšie zaujímavosti k súčasnej verzii hybridného modelu CT 200h sú k dispozícií na stránke lexus.sk.

Vybrané modely Lexus môžete objaviť aj vďaka produktu Lexus Garant, ktorým si zaistíte nízke mesačné splátky a zároveň garantovanú budúcu hodnotu Vášho nového vozidla. Aktuálne so zvýhodneným úrokom 2,49 percenta.

 

Zdroj: Transservice/ Lexus

Foto: Lexus