Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

LEXUS CT 200H – vozidlo omladené zvonku i zvnútra

Modernizácia a omladzovanie neobišli v automobilke Lexus ani model CT 200h. Spomínaný model prešiel zmenami na jeseň minulého roka a hlavným motívom bolo predovšetkým zameranie sa na zdôraznenie pokrokovosti. Vynovený emocionálnejší a športovejší dizajn robí z tohto vozidla ideálny prémiový kompaktný hybrid pre mladších vodičov, ktorí obľubujú svižnú jazdu.

Japonským dizajnérom sa podarilo dosiahnuť opäť niečo výnimočné. Tentoraz hovoríme o agresívnejšom vzhľade modelu CT 200h, a to hneď vďaka niekoľkým novým detailom. V automobilke použili čistejšie, nápadnejšie usporiadanie vretenovitej mriežky chladiča, charakteristickej pre vozidlá Lexus, a predného nárazníka. Zároveň zmenili polohu šípovitých svetiel na denné svietenie nad novými jednoprojektorovými LED svetlometmi. Zmeny pokračovali a prejavili sa aj na zadnej časti vozidla, konkrétne v podobe nového dizajnu dolnej časti zadného nárazníka. Do ponuky boli taktiež zaradené nové 15 a 17 palcové disky kolies. V prípade edície CT 200h F SPORT môžeme spomenúť i odvážnejšie farby karosérie, citlivejšie odpruženie a kolesá z ľahkej zliatiny F SPORT. Dynamický model CT 200h by mal svojím sofistikovaným zovňajškom osloviť najmä mladších vodičov.

Interiér najlepším vo svojej triede
Interiér modelu CT 200h charakterizuje vysoká úroveň remeselného spracovania, aká je pre značku Lexus typická. Komfort, výbava a vysoká kvalita materiálov pôsobia luxusne na prvý pohľad i na dotyk. Upútajú prvotriedne obkladové a poťahové materiály, povrchy s výraznou štruktúrou a dizajnové riešenia prísne podriadené funkčnosti. Pri návrhu interiéru dizajnéri starostlivo zvolili tvar a kvalitu povrchu každého prvku. A hoci je kabína priestranná a vzdušná, pracovisko vodiča pôsobí útulne a prehľadne.

Obrazovka, ktorú neprehliadnete
Mimoriadne výraznou zmenou je tiež použitie väčšej centrálnej plnofarebnej obrazovky pre navigačné systémy Lexus. Uhlopriečka sa zväčšila zo siedmich až na 10,3 palca. Aj vďaka tejto úprave sú údaje na obrazovke zobrazované prehľadnejšie a vodič tak rýchlejšie získa požadované informácie.

Prehľad súčasnej verzie hybridného modelu CT 200h je k dispozícií na stránke lexus.sk

Zaujímavé cenové zvýhodnenie až 6 000 € je platné od 1.8. 2018 a cena začína už na úrovni 21 900 €, pričom model CT 200h už v základe ponúka naozaj zaujímavú a bohatú výbavu.

 

 

Zdroj: Transservice/Lexus

Foto: Lexus