Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy
dfee2ba05f7e2df4_big

Letisku v Bratislave by mal v tomto roku stúpnuť počet cestujúcich o 13 %

Bratislavské letisko by malo za celý rok 2016 vybaviť na prílete aj odlete približne 1,75 až 1,8 milióna cestujúcich. Taký je odhad generálneho riaditeľa letiska Ivana Trhlíka.

V porovnaní s minulým rokom by tak mal počet cestujúcich na letisku stúpnuť o zhruba 13 %. Čo však Trhlíka mrzí, je charterová, čiže dovolenková sezóna. Tá sa v tomto roku prepadla o približne 150.000 cestujúcich.

„Ľudia sa báli cestovať, geopolitická situácia nebola priaznivá pre tento typ cestovania,“ odôvodnil Trhlík pre TASR. V minulých rokoch bol pritom podľa neho taký trend, že dovolenkové lety využívalo približne 600.000 ľudí.

Trhlík zároveň odhaduje, že rast počtu pasažierov bude na Letisku Milana R. Štefánika pokračovať aj v budúcom roku. „Predpokladáme ďalší dvojciferný rast,“ odhadol.

Za celý minulý rok pritom letisko v slovenskom hlavnom meste vybavilo 1,56 milióna cestujúcich. V porovnaní s rokom 2014 to predstavovalo nárast o 15,4 %. Čo sa týka roku 2016, podľa najaktuálnejších výsledkov vybavilo letisko za desať mesiacov tohto roka 1,55 milióna cestujúcich.

Zdroj: Netky.sk

Foto: bts.aero